به روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۰
شهید غروبی در وصیت‌نامه خود آورده است: پدر و مادرم! در فقدان من گريه نكنيد. خون من رنگين‌تر از خون فرزندان امام حسين (ع) نيست؛ ولى در عوض اگر امكانش هست هر پنج‌شنبه برايم قرآن بخوانيد.
کد خبر: ۲۶۶۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۱ - 14November 2017
وصیت‌نامه شهید رحیم غروبی/ خون من رنگين‌تر از خون فرزندان امام حسين (ع) نيست

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «رحیم غروبی» هشت اردیبهشت 1340 در خوی چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت سپاه پاسدارن درآمد و عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام 10 اردیبهشت 1361 طی عملیات بیت‌المقدس در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم رب الشهدا والصديقين

«ان الله اشترى من المومنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه»

شهادت انتخابى است آگاهانه و شهيد گزينش‌گرى است متعهد و مسئول كه گذرگاه شهادت را بر مبناى ويژگی‌ها و نياز زمان خويش براى رسيدن به هدف الهى خويش برمی‌گزيند.

كربلاى ما اين بار در مصاف با شيطان بزرگ با همدستى قبيله‌اى شوم كه از خون فرزندان حسين (ع) تغذيه می‌كند، شكل می‌گيرد.

كربلاى ما امروز جبهه خوزستان است و يزيد زمان‌مان صدام و قافله سالار كاروان تكاملى حسينى پيرمردی از تبار ابراهيم، خمينى بزرگ است و مهره‌های حماسه آفرين اين عاشورا نيروهاى رزمنده اسلام.

خداوندا به اين سپاه اسلام در اين عاشوراى ايران و كربلاى خوزستان قوت و توان ببخش. در آخر چند پيام دارم خطاب به زينبی‌هايى كه مى‌مانند و رسالت خون حسين را به جهانيان برسانند.

1- ملت عزيز و رزمنده ايران دست از حمايت امام و روحانيت مبارز برنداريد كه اين كار مصيبتى عظيم به دنبال خواهد كشاند و به سر ما همان بلايى می‌آ‌يد كه 50 سال بود مى‌كشيديم.

2- وابسته به هيچ يک از گروه‌هاى سياسى به اصطلاح خلقى «اعم از مجاهدين يا چريک‌ها» نباشيد كه اين‌ها همه در خط آمريكا هستند.

3 - ليبراليسم يا به قول امام ملى‌گراها بزرگ‌ترين خط در مقابل خط امام هستند و بايد همه قاطعانه در مقابل آن‌ها بايستند.

4- پدر و مادرم در فقدان من گريه نكنيد. خون من رنگين‌تر از خون فرزندان حسين (ع) نيست، ولى در عوض اگر امكانش هست هر پنج‌شنبه برايم قرآن بخوانيد.

5- من 50000 ریال از پدرم قرض گرفته‌ام. در عوض مقدارى طلب از دارم. بعد از اين كه قرض‌هايم را داديد، مابقى را به حساب 100 امام واريز نماييد. در صورت عدم اين كار بقيه پول را در خدمت اسلام خرج نماييد.

6- حركت من آگاهانه بود و من صرفا به خاطر اين به جنگ با كفار نرفتم كه آن‌ها را از سرزمين خود بيرون كنم، بلكه علاوه بر اين می‌خواهم كه اسلام زنده بماند و حركت من فقط به خاطر رضاى الله است. اميدوارم «من» مطرح نشود وگرنه مرگ من هيچ سودى به انقلاب نخواهد داشت. خداوند همه ما را خدمتگزار اسلام گرداند.

7 - يک سال نماز و روزه (يک ماه) را برايم بخوانيد و بگيريد.

با سلام به شهداى اسلام از اول انقلاب محمد (ص) تا انقلاب اسلامى ايران به رهبرى امام خمينى، تا ظهور امام زمان عجل الله تعالى عليه»

انتهای پیام/ 181

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار