به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین:
«حسین خسروی» گفت: سناریوی نقش ویژه فرماندهی امام (ره) در دفاع مقدس، توسط دانشگاه آزاد خمین تدوین و پس از اتمام در گالری مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مرکزی به نمایش درمی‌آید.
کد خبر: ۲۶۶۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۲ - 15November 2017
سناریوی نقش ویژه فرماندهی امام (ره) در دفاع مقدس توسط دانشگاه آزاد خمین تدوین می شودبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از اراک، «حسین خسروی» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین در نشست با مسئولین اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی، با اشاره به تدوین سناریوی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس اظهار داشت: در این طرح قرار است که سیر زندگی امام راحل و فرماندهی ایشان در دفاع مقدس تدوین و به نمایش در بیاید.

وی افزود: در حال حاضر، تیمهای پژوهشی در قالب کارگروه‌های مختلف و متشکل از نویسندگان و محققان برجسته، مشغول تدوین این طرح هستند که ماحصل آن در یکی از بخش‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان به عنوان نقش فرماندهی حضرت امام (ره) به نمایش در خواهد آمد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های مهم در تدوین این طرح، نقش مهم و حیاتی شخصیت امام (ره) در دفاع مقدس و تحولات انقلاب اسلامی ایران بوده است.

خسروی با اشاره به برگزاری کنگره پدر امام راحل گفت: یکی از اقدامات هدفمند و مطلوب ما در راستای شناساندن شخصیت و معرفی خاندان امام راحل به مردم و همین‌طور مسلمانان سایر کشورها، برگزاری کنگره ویژه پدر امام خمینی (ره) در شهرستان خمین بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه از جمله اتفاقات مطلوب و مؤثر در برگزاری این کنگره که با حضور محققان خارج از کشور برگزار شد، چاپ 50 جلد از آثار و تألیفات ویژه حضرت امام (ره) با عنوان چشمه آفتاب برای نخستین‌بار بود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین خاطرنشان کرد: در مجموع ما توانستیم 12 جلد کتاب فاخز و ارزشمند را از این کنگره استخراج کنیم که با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، هفت جلد از آن‌ها به مرحله چاپ رسیده است.

خسروی با اشاره به کتاب هفت اقلیم گفت: یکی از کتاب‌های ارزشمند و فاخر در راستای شخصیت حضرت امام (ره)، کتاب «هفت اقلیم» است.

وی ادامه داد: این کتاب به هفت دوره زندگی حضرت امام (ره) از ولادت تا فعالیت‌های سیاسی و انقلابی ایشان اشاره می‌کند که برای هر دوره، عنوان «اقلیم» را در نظر گرفته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین تصریح کرد: اقلیم نخست، ولادت و تربیت شامل استان مرکزی خمین و اراک؛ اقلیم دوم، علم و معرفت شامل استان قم؛ اقلیم سوم، مبارزه و مهاجرت شامل استان تهران؛ اقلیم چهارم، تنهایی و غربت شامل سفر ایشان به ترکیه؛ اقلیم پنجم، ایثار و استقامت شامل عراق، اقلیم ششم هجرت و شهرت شامل فرانسه و هفتمین اقلیم نیز با عنوان وصال و فراق به ایران و تهران اشاره می‌کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها