به روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
کنگره ایالات متحده آمریکا در گزارشی تفصیلی با بیان اتهاماتی واهی نسبت به مقاومت اسلامی نُجَباء اعلام کرد: در دوره‌ای 90 روزه پس از تصویب، رییس جمهور موظف است تحریم‌های معین شده نسبت به جنبش حزب الله نُجَباء و افراد خارجی که مسؤول، مامور و یا مرتبط با آن هستند را اعمال کند.
کد خبر: ۲۶۶۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶ - 15November 2017
تحریم «نُجَباء» 90 روز دیگر رسما توسط ترامپ اعمال می‌شودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، وبسایت رسمی کنگره ایالت متحده آمریکا روز دوشنبه 22 آبان‌ماه در گزارشی جدید تحت عنوان «کنگره آمریکا طی لایحه‌ای در نظر دارد پراکسی‌های (نیروهای نیابتی) ایران در سال 2017 را تحریم کند» به جزئیات این اقدام پرداخت.

لایحه موسم به «H. R. 4238» برای تحریم‌های مرتبط با تروریسم خودخوانده واشنگتن علیه گروه‌های مقاومت از جمله مقاومت اسلامی نُجَباء است تا در سنا و مجلس نمایندگان به تصویب برسد.

کنگره ایالات متحده در این گزارش، نتیجه تحقیقات و بررسی‌های لایحه مزبور که پیش‌تر مطرح کرده بود را بر روی خروجی وبسایت رسمی خود قرار داد.

در این گزارش ادعا کرده‌اند که کنگره در نتیجه تحقیقات خود پی‌ برده است که آموزش، بودجه و تسلیحات نُجَباء از سوی نیروی قدس و سپاه پاسداران ایران تامین می‌شود و حزب الله لبنان، مستشار و آموزش دهنده آنان است.

این وبسایت حکومتی آمریکا افزوده است: نُجَباء نیروهای خود را برای حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه مسقر کرده و از جمله نبردهای آنان در سوریه، حضور در محاصره حلب در سال 2016 بوده است.

کنگره درمورد دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء نیز نوشته است: نُجَباء به رهبری اکرم کعبی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا طبق دستور اجرایی 13438، متهم به تهدید صلح و ثبات در عراق شده است. کعبی بنابر اعلام دولت ایالات متحده، در چندین حمله خمپاره‌ای و راکتی علیه منطقه بین المللی یا منطقه سبز (المنطقة الخضراء) بغداد در ابتدای سال 2008 شرکت داشته است.

همچنین افزوده است: کعبی و سایر فرماندهان نُجَباء از دستورات {آیت الله العظمی} سیدعلی خامنه‌ای رهبری عالی ایران پیروی می‌کنند و در مارس 2016 نیز حمایت خود از حزب الله لبنان را اعلام کرده‌اند.

کنگره ایالات متحده در این گزارش، بر مواضع حمایتی خود نسبت رژیم غاصب صهیونیستی تاکید و اعلام کرد: سخنگوی نُجَباء در سال 2017 اظهار داشته که این گروه، واحدی را برای آزادسازی بلندی‌های جولان از کنترل اسرائیل تشکیل داده است و این گروه، نقش مهمی را در امنیت راه میان ایران و لبنان برای رساندن کمک‌های نظامی به حزب الله لبنان ایفا می‌کند.

گزارش مزبور تصریح کرده است: تحریم‌های توصیف شده در این بخش، تحریم‌های قابل اجرا برای یک فرد خارجی مطابق با دستور اجرایی شماره 13224 (50 U.S.C 1701) مرتبط با بلوکه کردن دارایی‌ها و ممنوعیت تراکنش بین افرادی که مرتکب، تهدید به ارتکاب و یا حمایت از تروریسم هستند.

این وبسایت حکومتی آمریکا در جمع بندی اتهامات فوق نوشت: بدین ترتیب، جنبش حزب الله نُجَباء از سوی ایالات متحده به عنوان گروه تروریستی خارجی شناخته می‌شود.

کنگره در پایان گزارش خود، روند اجرای لایحه را اینگونه شرح داد: در دوره‌ای 90 روزه بعد از تصویب این قانون، رئیس جمهور موظف است تحریم‌های معین شده نسبت به جنبش حزب الله نُجَباء و افراد خارجی که مسؤول، مأمور و یا مرتبط با آن هستند را اعمال کند.

وبسایت رسمی کنگره ایالت متحده آمریکا، لایحه «H. R. 4238» را به صورت اجمالی و بدون توضیح در تاریخ 13 آبان 1396 اعلام کرده بود.
 
انتهای پیام/ 411
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار