به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
سرلشکر جعفری:
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز به صورت رسمی تشکیل بسیج جهان اسلام را اعلام می‌کنیم، گفت: هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه تشکیل شده است.
کد خبر: ۲۶۸۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹ - 26November 2017
بسیج جهان اسلام تشکیل شد
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه صبح امروز در مراسم تجدید عهد بسیجیان با آرمان‌های امام خمینی (ره) که در حرم مطهر امام راحل برگزار شد، اظهار داشت: افتخار  سپاه تهران بزرگ این است که اولین یگان فاتحین و تیپ فاتحین را تشکیل داده است به نحوی که در هیچ‌کدام از استان‌ها تاکنون تیپ فاتحین تشکیل نشده است؛ ولی در تهران 10 گردان فاتحین سازماندهی شده است.
 
وی افزود: امروز به صورت رسمی تشکیل بسیج جهان اسلام را اعلام می‌کنیم.
 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دولت‌مردان بدانند حل معضلات اجتماعی در عرصه‌های مختلف بدون حضور مردم و نقش‌آفرینی مردم که در قالب بسیج سازماندهی شده‌اند، امکان‌پذیر نیست؛ البته در این رابطه اراده دولتمردان نیز مهم است؛ یعنی آن‌ها باید بخواهند که بسیج نقش‌آفرینی داشته باشد.
 
وی با اشاره به وحدت سپاه و دولت ادامه داد: سپاه برای حضور در عرصه‌های مختلف و حل معضلات گوناگون آمادگی دارد تا دولت را یاری دهد؛ البته دولتمردان نیز باید بدانند شکر نعمت بسیج استفاده درست از نعمت بسیج است و پیروزی‌های روزهای اخیر، گواهی بر این مدعاست.
 
سرلشکر جعفری گفت: برعکس کسانی که از انقلاب طلبکار هستند، بسیجیان خود را بدهکار انقلاب می‌دانند و از تندروی‌ها و یا از کوتاهی‌ها و یا از افراط‌های احتمالی که در رابطه با نعمت‌های خداوند دارند، استغفار می‌کنند.
 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: بزرگ‌ترین دستاورد یا نصرت الهی خنثی‌سازی مکر و کید دشمنان است و اینکه با همه بسیج دشمنان علیه انقلاب اسلامی و مردم منطقه پیروزی‌های بزرگ و پی درپی نصیب انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی شده است.
 
وی ادامه داد: نعمت مردم مومن و انقلابی و متعهد به نظام اسلامی و ولایت‌مدار و نیز مجاهد و سخت‌کوش، بزرگ‌ترین نعمتی است که انقلاب اسلامی از آن برخوردار است؛ لذا باید بسیج را قدر بدانیم و برای نقش‌آفرینی هرچه موثرتر بسیج در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی تلاش کنیم.
 
سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: دفاع مقدس که امروز محور پیروزی‌ است، مدیون حضور گسترده بسیج در دوران دفاع مقدس است. بعد از جنگ تحمیلی که ناامنی‌های مختلفی در عرصه‌های گوناگون و به بهانه‌های مختلف توسط دشمنان علیه کشورمان ایجاد شد، تنها با حضور هوشمندانه بسیج این ناامنی‌های داخلی خنثی شد.
 
وی یادآور شد: مردم‌یاری، مردم‌داری، محرومیت‌زدایی و کمک‌رسانی از دیگر ویژگی‌های بسیج است که نمونه این نقش‌آفرینی را در کمک به مردم زلزله‌زده غرب کشور ملاحظه می‌کنیم به نحوی که اگر کمک‌های مردمی که در قالب 31 سپاه استانی صورت گرفت و نیز ساماندهی اوضاع و تقسیم روستاها برای کمک‌رسانی بین سپاه‌های استانی انجام نمی‌شد، معلوم نبود وضعیت مردم این مناطق چه می‌شد. سپاه تهران بزرگ یکی از سپاه‌های موفق در کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده غرب کشور محسوب می‌شود که هم در عملیات اسکان موقت و هم احداث خانه‌های دائمی مردم در روستاها موفق عمل کرده است.
 
سرلشکر جعفری تصریح کرد: نقش دیگر بسیج کمک به پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در منطقه و در قالب مدافعین حرم است؛ این پیروزی علیه داعش جز با حضور نیروهای مردمی و فرماندهان و مدیران و نیز انتقال تجارب دفاع مقدس میسر نمی‌شد؛ پس باید گفت که این پیروزی‌ها نقش عمده آن توسط بسیج و بسیجیان و تجاربی که به دیگر کشورها منتقل شد، به دست آمده است.
 
وی گفت: بسیج که الگوی مقاومت ایستادگی برابر نظام سلطه است، اکنون در حال گسترش به دیگر کشورها است به عنوان مثال موفقیت‌های حزب‌الله لبنان برگرفته از انتقال فرهنگ بسیج است و یا مدافعین مردمی سوریه که 100 هزار نفر در قالب آن سازماندهی شدند و آماده دفاع از کشورشان و جبهه مقاومت هستند و یا حشدالشعبی عراق که اکنون به لشکر عظیم مردمی تبدیل شده و امنیت عراق را که مورد هدف آمریکا و عربستان خائن قرار گرفته بود را تامین کرد، نتیجه انتقال فرهنگ بسیج است؛ البته در یمن و برخی کشورهای دیگر نیز این انتقال صورت گرفته است.
 
فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه و در بسیاری از کشورهای جهان بر اساس تفکر بسیج تشکیل شده است. در هر بحران و معضل اجتماعی که نیروهای مردمی با اعتقاد و با انگیزه به صورت سازماندهی شده در صحنه حضور یافتند، آن مشکل یا معضل برطرف شده است؛ حال این می‌تواند جنگ جهانی علیه انقلاب اسلامی ایران در دفاع مقدس یا  آنچه که در سوریه روی داد، باشد.
 
انتهای پیام/ 231
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار