به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۹
رزمایش بهداشت و درمان ارتش-12/ بابلی به دفاع پرس خبر داد؛‌
رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا گفت: در رزمایش مردم‌یاری و امداد رسانی محمد رسول الله (ص) چهار هزار و 857 نفر در «ده رییس» و «بمپور» استان سیستان و بلوچستان ویزیت شدند.
کد خبر: ۲۶۹۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴ - 07December 2017
ویزیت 4 هزار و 857 نفر در استان سیستان و بلوچستان
امیر سرتیپ دوم پزشک «شهنام بابلی» رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی دفاع پرس  به رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) با اشاره به میزان نیاز مردم منطقه به خدمات رایگان پزشکی اظهار داشت: مناطق ایرندگان خاش و بمپور ایرانشهر با توجه به دورافتادگی از مراکز شهرستان‌های خود از محرومیت پزشکی زیادی برخوردار هستند و نیاز بود که ارتش در این مناطق بیمارستان‌های صحرایی را برپا کند.

وی گفت: رزمایش مردم‌یاری و امدادرسانی محمد رسول الله (ص) امروز (پنجشنبه) پایان می‌یابد؛ اما ما معتقد هستیم باید به وضعیت بهداشت و درمان این مناطق رسیدگی شود.

رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش افزود: مجموعه بهداشتی و درمانی نزاجا باز هم این آمادگی را دارند که خدمتگزار مردم باشند.
 
بابلی در ادامه به آمار خدمات پزشکی ارایه شده در ایرندگان و بمپور پرداخت و گفت: در بخش ایرندگان، ده رییس و خاش، تاکنون ۲۸۱ مورد و در بمپور ۵۳۸ مورد دندانپزشکی انجام شده است.

وی عنوان کرد: در حوزه آزمایشگاهی در ده رییس ۱۵۹ مورد و در بمپور ۴۵۴ مورد آزمایش در بخش‌های مختلف انجام شده است. همچنین در حوزه سونوگرافی و رادیولوژی در ده رییس ۵۷۹ مورد و در بمپور ۴۳۲ مورد انجام شده است.

رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا افزود: در مجموع در ده رییس ۲ هزار و ۳۱۷ نفر و در بمپور ۲ هزار و ۵۴۰ نفر ویزیت شدند.
 
بابلی به جراحی‌های انجام شده در مناطق محروم خاش و ایرانشهر اشاره و تصریح کرد: در روستای ده رییس تعداد ۹ عمل جراحی و در بمپور ۵۰ مورد توسط پزشکان مجرب در اتاق عمل‌های بسیار مجهز انجام شد.

رییس اداره بهداشت و درمان نزاجا گفت: آمارهای مذکور بخشی از فعالیت‌های بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش در مناطق محروم و کم‌برخوردار خاش و ایرانشهر بود که این فعالیت ها در رزمایش بزرگ بهداشت و درمان ارتش انجام شد.

انتهای پیام/ 221
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها