به روز شده در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۹
طی پیامی؛
رییس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن محکوم ساختن اقدام رییس جمهور آمریکا در خصوص «قدس شریف» عنوان کرد: این اقدام با هوشیاری دنیای اسلام شکست خواهد خورد و رژیم صهیونیستی را به نابودی نزدیک‌تر می‌سازد.
کد خبر: ۲۶۹۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱ - 07December 2017

سرلشکر باقری اقدام ترامپ در خصوص قدس شریف را محکوم کردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی «قدس شریف» را متعلق به فلسطین و جهان اسلام دانست و عنوان کرد: مسلمانان جهان هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد بخشی از پیکره‌ جهان اسلام از آن جدا شود و دنیای استکبار و به‌ویژه در راس آن آمریکای جنایتکار بداند که اتحاد و وحدت جهان اسلام مانع از این حرکت مذبوحانه خواهد شد و این اقدام با هوشیاری دنیای اسلام شکست خواهد خورد و رژیم صهیونیستی را به نابودی نزدیک‌تر خواهد کرد.

وی همچنین تصمیم دونالد ترامپ را ناشی از شکست سیاست‌های ایالات متحده آمریکا در منطقه عنوان کرد و گفت: این توطئه علاوه بر اینکه توجه دنیای اسلام به قدس شریف و مساله فلسطین را بیش از پیش خواهد کرد، نویدبخش شکل‌گیری انتفاضه جدیدی علیه رژیم غاصب صهیونیستی خواهد بود و هشدار می‌دهیم که این اقدام نابخردانه و به دور از عقلانیت رییس جمهور آمریکا که باعث جریحه‌دار شدن احساسات پاک صدها میلیون مسلمان جهان شده دامن خودشان و مزدوران و رژیم پلید صهیونیست را خواهد گرفت.

سرلشکر باقری تصریح کرد: دولت‌های اسلامی و عربی هم اکنون در یک آزمون تاریخی و سرنوشت‌ساز قرار گرفته‌اند و تاریخ درباره سکوت یا همراهی آنان با ملت‌های مسلمان علیه رژیم صهیونیستی قضاوت خواهد کرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تصمیم نابخردانه ترامپ نقض آشکار حقوق ملت مظلوم فلسطین و قطعنامه‌های بین المللی است، خاطرنشان کرد: مسئولیت هرگونه تنش و درگیری متوجه آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از پیام خود آورده است: اینک چند دهه از اشغال سرزمین مقدس فلسطین و نخستین قبله مسلمانان توسط صهیونیست‌ها و با حمایت مستقیم انگلستان و آمریکای‌ جهان‌خوار می‌گذرد و در اثر این جنایت کم‌نظیر تاریخی هزاران انسان بی‌گناه به خاک و خون کشیده شده‌اند، چندین برابر مسلمان آواره گردیده‌اند و خانه و کاشانه صاحبان این سرزمین مقدس و کهنسال به یغمای اغیار رفته است. با این حال و با وجود گذشت سالیان دراز از این تجاوزگری آشکار، مبارزات مردمی نه تنها نسبت به روزهای نخست این اشغالگری کمتر نشده که هرچه می‌گذرد از عمق و کیفیت بیشتری نیز برخوردار گشته است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه وجه مشخص این مقاومت و مقابله با متجاوزین را نسبت به دوره‌ها و دهه‌‌های گذشته، جهان‌گیر شدن و فهم مشترک آحاد مردم در مناطق مختلف دنیا در مورد مظلومیت مردم فلسطین و دشمنی صهیونیست‌ها و حامیان آمریکایی آنان دانست که این خود مبدا حرکتی جهانی علیه غاصبان و انهدام این غده سرطانی در منطقه غرب آسیا به حساب می‌آید.

سرلشکر باقری افزود: رونق گرفتن بیش از پیش روحیه مبارزات اسلام‌گرایانه با اشغال‌گران قدس شریف وجه مشخص دیگر این قیام است که انتفاضه‌های متعددی را تاکنون شاهد بوده‌ایم و تردیدی نیست که ادامه این انتفاضه‌ها ارتقا فهم عمومی نسبت به شیطنت طواغیت زمان می‌رود تا به زودی این سرزمین مقدس از لوث وجود این دشمنان پاک کند.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از پیام خود اشاره کرده است: امروز رهبران جهان اسلام باید با ترسیم سیاست‌ها و راهبردهای وحدت آفرین برای مقابله با توطئه‌های جدید آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل علیه قدس و فلسطین عزیز به پا خیزند و با هوشیاری و بصیرت هرگونه حرکت مذبوحانه‌ای که بخواهد بر علیه کشور فلسطین انجام شود را در نطفه خفه کنند چرا که ما معتقدیم اصلاً اسرائیلی وجود ندارد که بخواهد پایتختی برای آن تعریف و یا جایگزین شود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با بیان اینکه سیاست قطعی و اصولی جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از ملت مظلوم فلسطین و محکومیت اقدامات تفرقه‌انگیزانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در به چالش کشیدن ثبات و امنیت منطقه‌ای بوده است، تاکید کرد: بدون تردید راه مقاومت با قدرت و قوت بیشتری ادامه خواهد یافت و قدس شریف در پرتو این ایستادگی‌ها به زودی آزاد خواهد شد و آحاد مسلمانان جهان و ملت نستوه و همیشه بیدار ایران اسلامی نیز فردا پس از اقامه نماز جمعه با راهپیمایی غرورانگیز خود یکصدا انزجار خود از نظام سلطه و استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی فریاد کرده و مشت دیگری بر دهان یاوه‌گویان خواهند زد.

انتهای پیام/ 211

لینک کوتاه: http://dnws.ir/269553
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها