به روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
با تلاش رزمندگان قرارگاه قدس صورت گرفت؛
رزمندگان قرارگاه قدس سپاه موفق به آزادی گروگان ایرانی در خاک افغانستان شدند.
کد خبر: ۲۷۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴ - 31December 2017
آزادی گروگان ایرانی توسط سپاه در افغانستانبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، درباره جزئیات آزادسازی یک گروگان ایرانی در افغانستان اظهار داشت: رزمندگان قرارگاه قدس در اقدامی اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدند مهندس شرکت جهاد نصر را که آدم‌ربایان به یکی از ولایت مرزی کشور همسایه انتقال داده بودند، آزاد کنند.

وی افزود: مهندس شرکت جهاد نصر پیمانکار طرح ۴۶ هزار هکتاری آبرسانی به مزارع شهرستان هامون واقع در شمال سیستان و بلوچستان بوده است.

فرمانده قرارگاه قدس سپاه ادامه داد: مهندس حسین حاج ملک در تاریخ ۲۳ آذرماه امسال در حال بازگشت به محل استراحت خود بود که توسط افراد ناشناس در بین مسیر شهرستان هامون و زابل به گروگان گرفته شد.

سردار مارانی تصریح کرد: گروگانگیران این فرد را به کشور افغانستان انتقال دادند و پس از ۲ روز خودروی وی در یکی روستا‌های شهرستان نیمروز در حالی که سوخته بود، کشف شد.

وی تاکید کرد: گروگانگیران به خانواده این فرد گفته بودند در صورت نپرداختن این مبلغ فرزندتان کشته می‌شود که پدر وی با مراجعه به قرارگاه قدس کمک برای آزادی فرزندش را خواستار شد.

فرمانده قرارگاه قدس سپاه خاطرنشان کرد: رزمندگان قرارگاه قدس با هماهنگی صورت گرفته با مراجع قانونی و انجام کار اطلاعاتی و عملیاتی ویژه در تاریخ سوم دی امسال موفق به آزادسازی حاج ملک از چنگال گروگانگیران شدند. در این عملیات پنج نفر از عوامل گروگانگیر که در داخل کشور فعال بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

انتهای پیام/ ۲۳۱
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها