به روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
شیخ نعیم قاسم:
معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: مقاومت تنها راه توقف اقدامات رژیم صهیونیستی بوده و باید هرگونه مذاکره و همکاری امنیتی با این رژیم متوقف شود.
کد خبر: ۲۷۲۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱ - 03January 2018

تاکید نعیم قاسم بر توقف مذاکره و همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از النشره، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی تاکید کرد: تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان مرکز اسرائیل با وجود ملت مجاهد فلسطین غیر قابل تحقق است. این ملت مقاوم همواره اعلام می‌کند که باید فلسطین از بحر تا نهر آزاد شود. آمریکا به تنهایی بر جهان سیطره داشت؛ اما نتوانسته اراده فلسطینی‌ها را بشکند.

وی در ادامه افزود: قدس مرکز اشغالگران نخواهد بود، بلکه پایتخت فلسطین است. اسرائیل برای آنکه قطعه قطعه از این خاک را ببلعد روی زمان حساب باز کرده است؛ اما با وجود مقاومت گذر زمان به نفع اسرائیل نیست.

شیخ قاسم تصریح کرد: قدس به مثابه یک مسئولیت فلسطینی، عربی، انسانی، مسیحی و اسلامی است و اگر فکر کنیم که این مساله یک موضوع فلسطینی یا عربی است در اشتباهیم؛ چرا که تمام پتانسیل‌هایی که می‌تواند در آزاد سازی فلسطین سهیم باشد مصادره کرده‌ایم.

وی افزود: اگر فلسطین آزاد شود همه ما آزاد شده و دست بیگانگان که می‌خواهند به سرزمین‌های ما دست‌اندازی کنند قطع می‌کنیم. زمانی‌که اسرائیل و تروریسم تکفیری از بین برود تمام منطقه و لبنان آزاد می‌شود؛ چرا که از بین بردن اسرائیل و پایان دادن به حاکمیت داعش اقداماتی است که ما را به آزاد سازی فلسطین نزدیک می‌کند.

شیخ قاسم تأکید کرد: انتفاضه راه کار این مساله است و ما باید از این گزینه از ابعاد سیاسی، فرهنگی و نظامی دفاع کنیم تا تبدیل به یک روش شود. روند صلح در واقع نیرنگی برای تثبیت حضور اسرائیلی‌ها و تعیین مرزهای آنها است.

وی تصریح کرد: باید مذاکرات با تمام انواع و شکل‌هایش و هم چنین همکاری امنیتی با اسرائیل متوقف شود و تنها مقاومت است که می‌تواند اسرائیل را متوقف کند. من از فلسطینی‌ها می‌خواهم معاهده اسلو را به خاک بسپارند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها