به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
حکم مدیران هنری ۱۴ استان برای حضور در جشنواره هنرهای تجسمی فجر صادر شد.
کد خبر: ۲۷۲۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷ - 03January 2018

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، طی احکامی از سوی مجتبی آقایی دبیرکل این دوره از جشنواره، مدیران هنری ۱۴ استان معرفی شدند.

آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، گیلان، گلستان و همدان از استان‌هایی هستند که برای حضور در جشنواره تجسمی فجر احکام خود را دریافت کردند. این بخش از جشنواره با هدف توجه به هنرمندان استان‌ها و انعکاس آثار آن‌ها در سطح ملی و با رویکرد بینارشته‌ایی به این رویداد بزرگ هنری کشور افزوده شده است.

بنا بر این گزارش، طی جلسه ایی که با هدف هماهنگی و تشریح برنامه‌ها با حضور دبیران جشنواره و مدیران هنری استان‌ها در محل ستاد برگزاری جشنواره تشکیل شد، برنامه ریزی‌ها در هر استان بررسی و هماهنگی‌های لازم مورد بحث قرار گرفت. همچنین در جلسه مذکور کمک هزینه آماده سازی و نمایش آثار از سوی ستاد برگزاری جشنواره، لوح سپاس، معرفی هنرمند و چاپ آثار در کتاب جشنواره به همراه اختصاص بیمه هنرمندان و عضویت در موسسه توسعه هنر‌های تجسمی معاصر، مصوب گردید.

در ادامه این جلسه پیشنهاد شد که یک روز به عنوان، روز هنر استان، در محل برگزاری نمایشگاه جشنواره در تهران اختصاص یابد تا این مراسم فرصت مغتنمی برای نکوداشت مقام هنرمند معرفی شده باشد.

لازم به ذکر است، افتتاحیه این بخش از دهمین جشنواره بین المللی هنر‌های تجسمی فجر در روز ۱۲ بهمن سال جاری در هر استان برگزار و نمایشگاه تا ۲۲ بهمن دایر می‌باشد.

گفتنی است، دهمین جشنواره بین المللی هنر‌های تجسمی فجر ۳ بهمن الی ۴ اسفند در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها