به روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: هیچ‌گاه میان پاکستان و ایران تهدید متقابلی وجود نداشته و روابط دو کشور صرفاً بر اساس فعال‌سازی فرصت‌های مشترک برای تامین منافع دو ملت دنبال شده است.
کد خبر: ۲۷۳۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰ - 07January 2018

شمخانی: هیچگاه بین پاکستان و ایران تهدید متقابلی وجود نداشته استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز با سپهبد «ناصرخان جنجوعا» مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان که به ایران سفر کرده است، دیدار و پیرامون همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

شمخانی با اشاره به روابط تاریخی، تمدنی و همچنین اشتراکات فراوان فرهنگی و مذهبی میان دو کشور بر اهمیت گسترش مناسبات و همکاری‌ها دو جانبه در زمینه‌های مختلف و به ویژه مقابله با تهدیدات مشترک تاکید کرد.

وی افزود: فعال کردن ساختارهای همکاری دوجانبه و طراحی سازوکارهای مشترک، متناسب با تغییر مولفه‌های تهدید زا از جمله اقدامات فوری است که باید از سوی دستگاه‌های ذیربط در دو کشور مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا که موجب افزایش ناامنی و بی‌ثباتی در جهان می‌شود، خاطرنشان کرد: سیاست مزورانه، دوگانه و اختلاف‌افکنانه آمریکا در قبال کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان ایجاب می‌کند تا ضمن هوشیاری و تمهید اقدامات بازدارنده، همکاری میان کشورهای اسلامی علیه آمریکا گسترش یابد.

امیر دریابان شمخانی گفت: پرداختن به مسئله فلسطین به عنوان اولویت اصلی جهان اسلام یک ضرورت است و ائتلاف‌هایی که با هزینه کشورهای اسلامی ایجاد شده بایستی معطوف به تحقق آرمان آزادی قدس شریف باشد.

نماینده مقام معظم رهبری به ضرورت بکارگیری فرصت‌های متعدد همکاری میان دو کشور به ویژه در مسیر حل موضوعات مرتبط با جهان اسلام از جمله رفع محاصره مردم یمن تاکید کرد و افزود: حمایت از انجام گفت‌وگوهای سیاسی میان یمنی‌ها و پایان بمباران و محاصره این کشور و امدادرسانی فوری به مردم خواست کشورهای اسلامی و جامعه جهانی است.

وی با تاکید برلزوم حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اقدامات مشترک در موضوعاتی مانند مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، قاچاق انسان و سلاح و مبارزه با اشرار خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط میان دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

ناصرخان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم هوشیاری کشورهای اسلامی در برابر توطئه‌های خارجی که با هدف افزایش نزاع میان مسلمانان و کشورهای اسلامی دنبال می‌شود، تصریح کرد: پاکستان همکاری‌های امنیتی و اقتصادی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش خواهد داد.

مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان با اشاره به جایگاه موثر ایران به عنوان کشوری امن، باثبات و مقتدر در منطقه شرق آسیا اظهار داشت: اسلام آباد از زمینه‌های جدیدی که برای توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی، تجاری و بازرگانی فراهم شده استقبال می‌کند و بر تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن گام‌های جدید در همکاری‌های فی مابین تاکید دارد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار