به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
ظریف در بدو ورود به مسکو:
وزیر امور خارجه بابیان اینکه درباره سیاست‌های آمریکا درباره برجام با لاوروف گفتگو داریم، گفت: جامعه بین‌المللی نشان داده که از سیاست‌های آمریکا حمایت نمی‌کند و آن را مخرب می‌داند.
کد خبر: ۲۷۳۵۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳ - 10January 2018

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار با همتای روسی خود به روسیه سفر کرده است، در بدو ورود به مسکو در خصوص محورهای دیدارش با لاوروف اظهار کرد: از زمان تصدی گری خود در وزارت امور خارجه امروز بیست و یکمین باری است که به مسکو آمده ام، روابط ما با روسیه راهبردی است و همسایه مهم ما محسوب می شود و از یکی از اعضای مهم گروه 1+5 است که در برجام هم نقش بسیار مهمی را داشت و در دو سال اخیر هم در شورای امنیت، در اجرای برجام و همچنین در حمایت از جمهوری اسلامی ایران نقس بسزایی را داشته است.

وی گفت: امروز هم برای مشورت قبل از اجلاس با وزاری خارجه سه عضو اروپایی و خانم موگرینی و همچنین در خصوص سیاست های مخرب آمریکا در قبال برجام با آقای لاوروف گفتگو داریم. جامعه بین المللی به روشنی نشان داده که از سیاست های آمریکا حمایت نمی کند و آن را مخرب می داند. جمعه هفته گذشته شورای امنیت جلسه بسیار بی موردی را که ما اصل آن جلسه را اشتباه و خطرناک برای شورای امنیت می دانیم، برگزار کرد و علی رغم فشارهای آمریکا مشخص شد که ایالت متحده در آن نشست منزوی بود و تقریبا همه اعضای شرکت کننده ر آن جلسه بر ادامه روند اجرای برجام تاکید کردند.

ادامه دارد...

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار