به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
«عملیات نابلس» نه‌تنها یک عملیات موفق در یک منطقه حساس و امنیتی بود، بلکه توانست هیمنه و ادعای امنیتی رژیم صهیونیستی را نیز بشکند.
کد خبر: ۲۷۳۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵ - 11January 2018

40 ثانیه‌ای که پایه‌های امنیتی صهیونیست‌ها را تکان دادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، عصر روز سه‌شنبه 19 دی 1396 در خیابان 60 مجاور شهرک صهیونیست‌نشین «گیوات گیلعاد» در غرب شهر نابلس در کرانه باختری، در کمتر از 40 ثانیه 22 گلوله به سمت راننده اتومبیل سوزوکی که در حال حرکت بود، شلیک شد. ضارب یا ضاربان پس از تیراندازی، از محل عملیات گریختند.

هنوز زمان زیادی از این عملیات نگذشته بود که مشخص شد خاخام «رزیئیل شیبح» در اثر اصابت گلوله به ناحیه گردن، در این عملیات به هلاکت رسیده است.

خاخامی که به هلاکت رسید که بود؟

رزئیل شیبح خاخامی افراطی بود که از مؤسسان شهرک گیوات گیلعاد محسوب می‌شد. شهرکی که بر روی یک هکتار از زمین های روستای «تل» در غرب شهر نابلس ایجاد شده است. شیبح از جمله خاخام‌های افراطی بود که خواستار کشتار فلسطینیان بود. او وصیت کرده بود وقت مردن جسدش را در همین شهرک دفن کنند. امری که هنوز محقق نشده است و با وجود اصرار خانواده‌اش، ممکن است به دلیل ملاحظات امنیتی مقامات صهیونیست صورت نگیرد.

به کارگیری تمام امکانات برای بررسی عملیات

پس از اجرای عملیات، ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی فورا تحقیق را آغاز و شروع به تفتیش وسیع منطقه کردند. تعداد زیادی از نیروهای واحدهای ویژه و عناصر آموزش‌دیده گروهان جمع‌آوری اطلاعات میدانی به مناطق مرتفع و مشرف بر روستاها و نواحی مجاور منطقه رفتند. دستگاه‌های پیشرفته الکترونیک نظیر دوربین های دید در شب، دستگاه‌های شنود از مسافت دور، بالن‌های مسلح به دوربین‌های دقیق، پهبادهای اطلاعاتی، دستگاه‌های استراق سمع و حتی سگ‌های جستجوگر را به کار گرفتند؛ اما تاکنون خبری از ضارب یا ضاربان نشد.

دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی، که با وجود به‌کارگیری تمام امکانات و فن‌آوری‌ها، نتوانست به نتیجه‌ای برسد، دست به دامن راهبرد توجیه شد.

دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی دست به دامن توجیه می‌شود

سایت دبکا فایل- که وابسته به دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است- نوشت: دستگاه امنیتی اسرائیل اطلاعاتی از پیش در اختیار دارد که از نیت فلسطینی‌ها برای اجرای عملیات مسلحانه خبر می‌دهند.

این سایت در ادامه افزود: دستگاه امنیتی، اطلاعاتی را از چند هفته قبل دریافت کرده است که نشان می‌دهد مجموعه‌های مسلح قصد اجرای عملیات مسلحانه در خیابان‌های کرانه باختری دارند.

دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی در همین راستا گفت: این گروه‌ها از افرادی تشکیل شده‌اند که آموزش شلیک سریع در حین حرکت با اتومبیل دیده‌اند و از سلاح نظامی استفاده می‌کنند.

گفته های دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی از آن دست اطلاعاتی است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را تأیید یا تکذیب کند و به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که با عملیات انجام شده تطابق داشته باشند.

ترس و وحشت بر اندام صهیونیست‌ها

این عملیات آن قدر باعث وحشت صهیونیست‌ها شد که گادی آیزنکوت، فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی، از مکان عملیات دیدن کرد. آیزنکوت دستور افزایش نیروهای نظامی منطقه را صادر و به منظور جلوگیری از عملیات‌های مشابه، در منطقه عملیات حالت آماده‌باش اعلام کرد.

از سوی دیگر یوری آریئل، یکی دیگر از مقامات صهیونیست، برای صدور وحشت درونی به خارج از جامعه رژیم صهیونیستی، خواستار تخریب خانه‌های فداییان فلسطینی، که اقدام به عملیات فردی می‌کنند، شد.

جمع‌بندی

عملیات اخیر در منطقه‌ای اجرا شد که گشتی‌های رژیم صهیونیستی به طور مستمر در حال گشت‌زنی در آن هستند. اجرای چنین عملیاتی در این منطقه پر رفت‌وآمد یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود. این در حالی است که دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی طی هفته‌های گذشته چند بار اعلام کرده بود آرامش در مناطق شهرک‌نشین برقرار است.

این نه‌تنها دروغ‌گویی دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی را ثابت کرد، بلکه یک نکته مهم‌تر از این موضوع را نیز ثابت کرد و آن این است که استراتژی امنیتی رژیم صهیونیستی، که اقدامات دستگاه امنیتی این رژیم براساس آن شکل گرفته است، شکست خورده و با بن‌بست مواجه شده است.

انتهای پیام/ 421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار