به روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
انجمن بین‌المللی رسانه‌ای و ارتباطات فلسطین، منشور مقابله با عادی سازی روابط رسانه‌ای با رژیم اسرائیل را اعلام کرد.
کد خبر: ۲۷۳۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵ - 12January 2018

اعلام منشور مقابله با عادی سازی رسانه‌ای با رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس، انجمن بین المللی رسانه‌ای و ارتباطات فلسطین در جریان سمیناری در شهر استانبول ترکیه با حضور شخصیت‌ها و فعالان رسانه‌ای و سیاسی، مفاد این منشور را که برای امضا منتشر شده است، ارایه کرد.

بر اساس مفاد منشور، اصحاب رسانه و فعالان رسانه‌ای عرب که این منشور را امضا می‌کنند، ملزم هستند که در هر نوع تریبون رسانه‌ای رژیم اسرائیل تحت هر بهانه‌ای حاضر نشوند؛ حتی اگر این اقدام برای پاسخ دادن به مواضع رژیم اسرائیل و مقابله با تئوریسین‌های این رژیم باشد.

امضا کنندگان این منشور هشت ماده‌ای همچنین متعهد می‌شوند که میزبان هیچ یک از شخصیت‌های رسمی یا غیررسمی رژیم اسرائیل در هیچ تریبونی خواه در رسانه‌های دیداری یا شنیداری یا مکتوب و یا اینترنتی نشوند.

این منشور همچنین امضاکنندگان آن را ملزم می‌کند که از پخش هرگونه تولیدات رسانه‌ای رژیم اسرائیل در تریبون‌های رسانه‌ای عرب زبان هر چند با هدف نقد یا محکوم کردن آن خودداری کنند.

این منشور، امضا کنندگان آن را ملزم هستند تا کسانی را که در راستای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل گام بر می‌دارند و فعالیت‌های رسانه‌ای آن‌ها در این زمینه را تحریم کنند و در مقابل، «گفتمان عادی سازی» روابط با رژیم اسرائیل را رد و با دلایل مستحکم و متکی بر حقایق به این گفتمان پاسخ دهند.

این منشور همچنین خواهان تشویق رسانه‌های جهان برای تحریم سخنگویان رژیم اسرائیل و نهاد‌های این رژیم نظیر کمپین‌های دانشگاهی و اقتصادی تحریم عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل شده است.

منشور از امضا کنندگان آن می‌خواهد که همه تلاش رسانه‌ای خود را برای آگاه سازی مردم درخصوص خطرات عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل بکار بندند.

انتهای پیام/ ۱۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار