به روز شده در: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۰
نیروهای سعودی با یورش به شهر العوامیه 4 جوان عضو خاندان شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستان را بازداشت کردند.
کد خبر: ۲۷۳۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱ - 12January 2018

بازداشت ۴ جوان عضو خاندان شهید آیت الله نمر در العوامیهبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس به نقل از پایگاه خبری مراة الجزیره، مسئولان سعودی طی 2 روز گذشته به العوامیه یورش برده و به بازداشت اعضای خاندان شهید آیت الله نمر باقر النمر اقدام کردند.

این نیروها سوار بر خودروهای زرهی و زرهپوش روز پنجشنبه وارد محله الجمیمه شهر العوامیه شدند و به خانه خانواده حاج حسین عبدالله النمر یورش برده و دست به ارعاب ساکنان آن زدند.

این درحالی بود که نیروهای سعودی یک روز قبل از آن یعنی چهارشنبه شب همه مردان و جوانان این خانواده را بازداشت کرده بودند.

نیروهای سعودی چهارشنبه در یورش به خانه حاج «حسین عبدالله النمر»، «جعفر حسن النمر »و «علی حسن النمر» و «عباس علی النمر »و  «احمد علی النمر» را بازداشت کردند.

برپایه این گزارش، هنوز سرنوشت این چهار نفر نامعلوم است و مسئولان سعودی برای بستگان آن‌ها روشن نکرده‌اند که آن‌ها در کجا و تحت چه شرایطی نگهداری می‌شوند.

در همین حال، برخی اطلاعات حاکی است که نیروهای نظامی سعودی به بازرسی از مزارع منطقه الجبل در شرق شهر العوامیه دست زده اند اما علل و ماهیت این کار آنها روشن نیست.

برپایه این گزارش، نیروهای سعودی اوایل هفته جاری نیز به خانه شهید سلمان الفرج و برادر بازداشت شده وی حاج زکی الفرج در محله العوینه شهر العوامیه یورش برده و زکریا الفرج و برادر خردسالش بریر الفرج را در خانه آنها بازداشت کردند. آن‌ها بریر را چند ساعت بعد آزاد کردند اما هنوز از سرنوشت زکریا خبری در دست نیست.

انتهای پیام/191

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها