به روز شده در: ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
برای چهارمین مرتبه؛
کتاب «اخراجی‌ها» خاطرات شهید حاج احد محرمی از سوی نشر شهید کاظمی به چاپ چهارم رسید.
کد خبر: ۲۷۳۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵ - 13January 2018

«اخراجی‌ها» خواندنی شدبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، چاپ چهارم کتاب «اخراجی‌ها» خاطرات سردار شهید حاج احد محرمی علافی (دائی) از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

«اخراجی‌ها» اثر غلامرضا قلی‌زاده و موسی غیور خاطرات رزمنده‌ای را در تدوین و مکتوب کرده‌اند که اگر از جایی اخراج می‌شود به خاطر این است که نمی‌تواند از حق بگذرد و با افرادی که حق را زیر پا می‌گذارند درگیر می‌شود و همین جرقه‌ای برای اخراجی شدن وی می‌شود.

شهید محرمی علافی یا حاج احد و به قول برخی اطرافیانش «دائی» دارای شخصیتی ویژه و ممتاز است و در روزگار پیش از انقلاب نیز از مبارزان محسوب می‌شده است. به اذعان غیور که در پیشگفتار کتاب نیز آمده این کتاب حاصل ۴۸ ساعت گفت‌وگو با شهید محرمی علافی است.

این خاطرات در شش فصل سازمان یافته است. فصل‌های اول و دوم مشتمل بر خاطرات کودکی و نوجوانی و جوانی شهید است که طی آن، گوشه‌هایی از مشکلات معیشتی مردم منعکس می‌شود. فصل سوم حوادث سال ۱۳۵۹ را دربر می‌گیرد و شامل تشکیل سپاه پاسداران تبریز و نبرد با ضد انقلاب در مناطق کرد نشین است. در فصل چهارم خاطراتی از روز‌های آغاز جنگ، به ویژه آزادسازی خرمشهر روایت شده است. فصل پنجم شامل خاطرات نامبرده از مناطق مختلف عملیاتی مانند خیبر، بدر، والفجر مقدماتی است. مطالب فصل ششم که به خاطراتی از سال‌های پایانی جنگ اختصاص یافته با اشاره به مجروح شدن شهید با سلاح‌های شیمیایی به پایان می‌رسد.

چهارمین چاپ کتاب «اخراجی‌ها» خاطرات شهید محرمی علافی اثر غلامرضا قلی‌زاده و موسی غیور با ۱۵ هزار تومان از نشر شهید کاظمی روانه بازار کتاب شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند آن را از فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» خریداری کنند.

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها