به روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
دانشگاه الازهر مصر:
دانشگاه الازهر مصر در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اظهارات توهین آمیز اخیر رئیس جمهوری آمریکا درخصوص برخی کشور‌های آفریقایی اعلام کرد که ترامپ باید عذرخواهی کند.
کد خبر: ۲۷۳۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸ - 14January 2018

ترامپ به خاطر توهین به ملت‌ها باید عذرخواهی کندبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، الازهر در بیانیه‌ای اظهارات توهین آمیز اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص کشور‌های آفریقایی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ برخلاف ارزش‌های همزیستی مسالمت آمیز، فرهنگ تسامح و پذیرش دیگری است. موضوعی که جهان امروز ما به ویژه در سایه افزایش سخنرانی‌های متعصبانه، نژادپرستانه و خطابه‌هایی که اسلام هراسی را تشدید و تروریسم را تقویت می‌کنند، به آن نیاز دارد.

در ادامه بیانیه گفته شده است: اظهارات دونالد ترامپ در چارچوب پایمال کردن حقوق ملت‌ها ایراد شده است. الازهر در پایان از دولت آمریکا خواست به خاطر توهین ترامپ به ملت‌ها عذرخواهی کند.

ترامپ روز پنجشنبه در ادامه سیاست‌های ضدمهاجرتی خود در یک نشست رسمی در کاخ سفید با اشاره به ورود مهاجران از کشورهایی، چون السالوادور، هائیتی و برخی کشور‌های آفریقایی گفت: «چرا ما این مردم را از کشور‌هایی که هستند به اینجا راه می‌دهیم؟»

وی در همان نشست در واکنش به سخنان سناتور دموکرات ریچارد دوربین که در دفاع از مهاجرپذیری صحبت کرد، گفت که آمریکا باید در پی اعطای اقامت به مهاجران از کشور‌هایی مثل نروژ باشد.

منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها