رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: بر اساس بررسی‌ها حدود یک ماه قبل بین دو کودک دعوای کودکانه‌ای در مدرسه رخ می‌دهد که با میانجیگری بزرگان ماجرا ختم به خیر می‌شود، به طوری که فرزند شهید سعیدی مورد تفقد و دلجویی خانواده قاضی مربوطه نیز قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۲۷۷۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴ - 06February 2018

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، چند روز پیش حسن شمشادی فعال رسانه‌ای و خبرنگار صدا و سیما در صفحه‌ی شخصی‌اش در اینستاگرام ماجرای گلایه‌ی همسر شهید مدافع حرم «منوچهر سعیدی» از یک قاضی را منتشر کرد.

در پی این مطلب گفت‌گویی صورت گرفته با علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان که به این موضوع پاسخ داده است.

پاسخ به یک گلایه/ فرزند شهید مورد تفقد خانواده قاضی قرار گرفت

علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان در این گفت‌وگو اظهار داشت: بلافاصله پس از انتشار ادعای یک خبرنگار در فضای مجازی بررسی و استعلام در دستور کار قرار گرفت و در نهایت مشخص شد ادعای مطرح شده از سوی خبرنگار مورد اشاره صحت نداشته و ماجرا آنگونه که خبرنگار مطرح کرده اتفاق نیفتاده است.

گروسی با تشریح جزئیات ماجرا ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها حدود یک ماه قبل بین دو کودک دعوای کودکانه‌ای در مدرسه رخ می‌دهد که با میانجیگری بزرگان ماجرا ختم به خیر می‌شود، به طوری که فرزند این شهید عزیز مورد تفقد و دلجویی خانواده قاضی مربوطه نیز قرار می‌گیرد.

«بر اساس استعلام صورت گرفته از دادگستری شهرستان قروه، هیچگونه احضاریه‌ای چه کتبی چه شفاهی برای خانواده شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی ارسال نشده است و اینکه عنوان می‌شود همسر شهید پس از این ماجرا برای ادای توضیحات به دادسرا فراخوانده شده است عاری از واقعیت و صحت است؛» این بخشی از صحبت‌های رئیس کل دادگستری استان کردستان در تشریح ماجرا بود.

رئیس دادگستری استان کردستان گفت: جایگاه و مرتبه والای شهدا و خانواده معزز آن‌ها بر کسی پوشیده نیست و دستگاه قضایی همواره بر جایگاه رفیع آنان تاکید داشته و احترام به آنان را به عنوان یک اصل مورد توجه قرار می‌دهد.

گروسی گفت: برخود وظیفه می‌دانیم در این گونه موارد نسبت به موضوع حساس باشیم.

وی در پایان در گفت‌وگو با میزان گفت: از اصحاب رسانه و خبرنگاران محترم تقاضا می‌شود نسبت به انتشار اخبار و گزارشات خود دقت داشته و در انعکاس اخباری که باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود خودداری کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار