کشاورزیان:
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: ترمیم تابلوها، آشکارسازی نقاط پرحادثه در دستور کار سازمان راهداری کشور است و از مردم می‌خواهیم قبل از حرکت در مسیرهای جاده‌ای کشور با سامانه 141 تماس گرفته تا درجریان وضعیت راه‌ها و مسیرها قرار گیرند.
کد خبر: ۲۷۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷ - 12February 2018

آشکارسازی نقاط حادثه خیز در دستور کار سازمان راهداری قرار داردبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع پرس، داوود کشاورزیان در شصت و یکمین جلسه هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیک نوروز 97 اظهار داشت: سامانه بارشی از غرب کشور وارد شده و با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در استان‌های مختلف کشور نیروهای راهداری در گردنه‌ها و مسیرهای جاده‌ها مستقر هستند.

وی با پیشنهاد آغاز طرح نوروزی از 24 اسفندماه گفت:‌ ترمیم تابلوها، آشکارسازی نقاط پرحادثه در دستور کار سازمان راهداری کشور است و از مردم می خواهیم قبل از حرکت در مسیرهای جاده‌ای کشور با سامانه 141 تماس گرفته تا درجریان وضعیت راه‌ها و مسیرها قرار گیرند.

افزایش چهار درصدی تلفات جاده‌ای نسبت به سال ۹۵

در ادامه احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با ارائه آمارهایی از تلفات جاده‌ای کشور در 9 ماهه ابتدای سال 96 گفت: آمار تلفات جاده‌ای در سال 96 نسبت به 9 ماهه سال 95، 4 دهم درصد افزایش داشته و در مجموع 12 هزار و 803 نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: در آذرماه سال 96 آمار تلفات جاده‌ای 9 درصد افزایش داشته و با توجه به اینکه هنوز آمار دی‌ماه آماده نشده است اما شواهد اولیه نشان می‌دهد در دی ماه نیز آمار تلفات جاده‌ای افزایش خواهد داشت. ما امیدواریم در ماه‌های باقی این آمار کاهش یافته تا میزان آمار تلفات جاده ای در سال 96 نسبت به سال کمتر قابل توجه نباشد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور خاطرنشان کرد: عوامل مختلفی در افزایش آمار تلفات جاده‌ای موثر هستند از جمله افزایش ترددها و ما امیدواریم با ارائه خدمات راهداری بهتر و خدمات امدادی و پلیس آمار تلفات جاده‌ای کاهش پیدا کند.

ارائه خدمات دندانپزشکی به مسافران در شهرهای کوچک

در ادامه حسین زاده نماینده اورژانس کشور در این جلسه گفت: طی مکاتباتی از فرماندهی ناجا و وزیر راه درخواست کردیم تا ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی این ارگان‌ها در طول ایام تعطیلات نوروز در اختیار اورژانس کشور قرار بگیرد.

وی ادامه داد: ما برای تعطیلات نوروز با تمام تجهیزات از جمله 4 هزار و 650 اتوبوس آمبولانس، 274 موتور آمبولانس و 34 بالگرد در حال آماده‌باش هستیم همچنین مرخصی پرسنل کمتر شده و مراکز به صورت شبانه‌روزی خدمات‌رسانی می‌کنند.

نماینده اورژانس کشور در این جلسه خاطرنشان کرد: مراکز جامع دندانپزشکی در شهرهای کوچک آماده شده تا در صورت تعطیلی مراکز درمانی به ارائه خدمات بپردازد.

انتهای پیام/241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار