توسط مسئولان دانشگاه آزاد اصفهان صورت گرفت؛
مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و بسیج دانشجویی این استان با مادر که 6 شهيد گرانقدر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده، دیدار کردند.
کد خبر: ۲۷۸۷۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰ - 13February 2018

دیدار با مادری که 6 جگر گوشه خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردبه گزارش دفاع پرس از اصفهان، همزمان با سی‌ونهمین بهار انقلاب اسلامی، «احمد آذین» دانشگاه آزاد اصفهان، حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به همراه معاون فرهنگی و دانشجویی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان و جمعی از دانشجویان بسیجی واحد اصفهان (خوراسگان) در راستاي تكريم خانواده‌هاي معظم شهدا و قدردانی از مقام و منزلت و فداکاری این شهیدان با مادر بزرگواری که 4 فرزند و داماد و عروس خود را تقدیم انقلاب اسلامی کرده، دیدار کردند.

در اين ديدار مادر اين شهدا گفت: شهیدان ابراهیم جعفریان و همسرش زهرا واعظی‌زاده دهنوی و مرتضی واعظی‌زاده دهنوی و همسرش فاطمه جعفریان در خانواده‌ای مذهبی در اصفهان رشد و پرورش دینی یافته و با حضور در جلسات قرآن و مجالس مذهبی با نقش خود به عنوان یک جوان شیعی مقلد حضرت امام (ره) آشنایی یافتند.

وی با بيان اينكه اين شهدا گروهی را با توسل به حضرت مهدی (عج) با عنوان مهدویون برای مبارزه با رژیم فاسد پهلوی تشکیل دادند، گفت: این جوانان اعلامیه‌های علما و حضرت امام خمینی را برای روشنگری بین مردم توزیع می‌کردند.

وی با بيان اينكه سرویس‌های جاسوسی و امنیتی ساواک با کمین‌های مختلف به دنبال ترور این جوانان جان بر کف بود، افزود: ابراهیم جعفریان، همسرش طیبه واعظی و مرتضی واعظی و همسرش فاطمه جعفریان برای ادامه مبارزه مسلحانه به تبریز می‌روند و چند خانه امن اجاره می‌کنند؛ ولی ساواک خانه‌هایشان را شناسایی می‌کند. روز 31 فروردین 56 یکی از این خانه‌ها مورد هجوم نیروهای رژیم قرار می‌گیرد که مرتضی واعظی به شهادت می‌رسد و خواهرش طیبه واعظی دهنوی دستگیر می‌شود.

بعد از ظهر همان روز خانه دیگر مورد هجوم قرار می‌گیرد که در این درگیری فاطمه جعفریان، همسر مرتضی واعظی به شهادت می‌رسد. در این درگیری ابراهیم جعفریان نیز دستگیر می‌شود که نهایتاً ابراهیم و همسرش طیبه نیز در زندان و در زیر شکنجه دژخیمان رژیم شاه به شهادت می‌رسند.

مادر بزرگوار اين شهدا افزود: خط سرخ این شهدا را برادرانشان، پاسداران شهید «حسن جعفریان» و «محمد جعفریان» با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل ادامه دادند تا این دو عزیز نیز به برادران و خواهران شهید خود پیوستند.

در این دیدار «احمد آذین» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نيز اظهار داشت: اين خانواده شهید با تقدیم 6 شهید به محضر اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، الگویی شاخص، والا و ماندگار هستند.

وی افزود: دیدار با این خانواده معزز، یادآور روایت کامل از روزهای قیبل از انقلاب، حین انقلاب و پس از انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است؛ خانواده‌ای که در تمامی این مراحل حساس حضور داشته و هنوز وفادار نظام و رهبری هستند.

آذین خاطرنشان کرد: ما باید درس پایداری و استامت و نیز مقالبه با دشمنان برای حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهایش را از خانواده‌های شهدا و ایثارگران بیاموزیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تاکید کرد: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا باید در دستور کار واحدها و مراکز آموزشی استان اصفهان قرار گیرد.

در ادامه حجت‌الاسلام «عباسعلی حیدری» مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: بسیار مفتخریم در سالی که به فرمان مقام معظم رهبری و با ولایت‌مداری آحاد مردم ایران اسلامی، راه‌پیمایی 22 بهمن 96، با حضور میلیونی مردم، تماشایی شد و چشم دشمنان اسلام و ایران را کور کرد، به دیدار خانواده‌ای که 6 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده ، شرف حضور یافته‌ایم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، راه شهدا را حفظ و استمرار انقلاب اسلامی و دفاع از ولایت فقیه دانست و متذکر شد: استقامت، وفاداری و پایداری درسی است که در نتیجه این دیدار برای ما دانشگاهیان حاصل شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار