وزیر انرژی رژیم صهیونیستی مدعی شد؛
یووال اشتاینیتز مدعی شد که بین ارتش سوریه و حزب‎الله تفاوتی نیست و هرگونه تهدیدی را با حمله به نیرو‌های بشار اسد پاسخ می‎دهیم.
کد خبر: ۲۷۸۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱ - 13February 2018

خط قرمز اسرائیل رد شود، به اسد حمله می‌کنیم!به گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از جروزالم پست، «یووال اشتاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در تلاش برای اینکه حادثه سقوط جنگنده این رژیم را به فرصتی برای توجیه رفتار‌های تهاجمی تل‌آویو تبدیل کند، مدعی شد: از دید اسرائیل، بشار اسد و حزب‌الله یکی هستند و در صورت جنگ، اجباری نمی‌بینیم که فقط منشا حمله را هدف قرار دهیم؛ بلکه جبهه صحیح را انتخاب می‌کنیم.

وی در ادامه گزافه گویی‌های خود ادعا کرد: دولت بشار اسد فقط حلقه‌ای ضعیف در محور شیعی ایران است و وی باید حین انتقال سلاح به حزب الله یا تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا باید به ایران اجازه تاسیس پایگاه نظامی در سوریه را بدهد؛ این موضوع را در نظر داشته باشد.

اشتاینیتز همچنین مدعی شد: اگر ایران از خطوط قرمز تعیین شده از سوی تل‌آویو بگذرد، رژیم صهیونیستی هم در مقابل بشار اسد را هدف قرار می‌دهد!

وی در این باره گفت: نخستین خط قرمز ما تاسیس هرگونه پایگاه نظامی اعم از اطلاعاتی، دریایی یا هوایی است. دومین مورد این است که سوریه به ایران اجازه به روزرسانی توانمندی‌های موشکی حزب الله را بدهد.

اشتاینیتز در ادامه مدعی شد: امروز فرقی میان سوریه و لبنان وجود ندارد و ارتش سوریه و حزب‌الله هردو بازوی نظامی ایران تلقی می‌شوند.

روز شنبه به دنبال هدف قرار دادن پهپادی که ادعا می‌شود ایرانی است، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اهدافی را در منطقه مرکزی سوریه در فرودگاه «تیفور» هدف قرار داد.

در مقابل، سامانه دفاع هوایی سوریه به مقابله با جنگنده‌های اسرائیلی برخاست و یک فروند جنگنده اف ۱۶ این رژیم را هدف قرار داد.

انتهای پیام/ 441

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها