به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۰
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: وضعیت امنیتی کشور بسیار مناسب بوده ‌و نیروی انتظامی آماده مقابله با هر گونه تحرکی از جانب دشمنان است.
کد خبر: ۲۷۹۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲ - 14February 2018

قم| سردار منتظرالمهدی: نیروی انتظامی آماده مقابله با هرگونه تحرکی از جانب دشمنان استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، سردار سعید منتظرالمهدی در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: امنیت مسئله‌ای بوده که دست پیدا کردن به آن با سختی‌های فراوانی روبه‌رو است.

وی با اشاره به نقش کلیدی مردم در مسئله امنیت افزود: حقیقت این است که امنیت در دنیای امروز به‌ خودی‌ خود ایجاد نمی‌شود اما امنیت مدنظر در جهان کنونی نیز امنیتی بر مبنای پلیس محوری نیست بلکه اساس امنیت یک جامعه مردم آن است که باید رسالت خود را در ابعاد مختلف امنیت به‌درستی ایفا کنند.

 سخنگوی نیروی انتظامی گفت: مردم پاسبان‌های اصلی امنیت در ابعاد اجتماعی آن هستند، نظارت اجتماعی و نظارت اجتماعی در دنیای امروز امنیتی از جنس امنیت وفاقی ایجاد کرده که در آن مردم جامعه نقشی اساسی و کارکردی دارند.

منتظر المهدی با اشاره به شاخصه‌های مهم و اصلی امنیت اجتماعی عنوان کرد: امنیت اجتماعی زمانی ایجاد می‌شود که مردم در صحنه حوادث و اتفاقات جامعه نقش کارکردی خود را ادا کنند و به‌عنوان پلیس درونی به نظارت اعمال خود مشغول باشند که در این صورت می‌توان امید داشت که بخش قابل‌توجهی از معضلات اجتماعی از بین برود.

وی با مطلوب دانستن مسئله امنیت در سطح جامعه تأکید کرد: امروز با اشراف امنیتی کاملی که در سطح کشور وجود دارد وضعیت امنیتی کشور بسیار مناسب بوده ‌و نیروی انتظامی آماده مقابله با هرگونه تحرکی از جانب دشمنان است.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: پیشگیری همواره در نیروی انتظامی به‌عنوان یک اصل دنبال شده  چراکه اهمیت و تأثیرگذاری این مسئله بسیار با برکت‌تر از مسئله اقدامات سلبی و انتظامی است چراکه هراندازه که اقدامات پیشگیرانه بیشتر شود هزینه‌های مداخله و مقابله‌های سلبی و انتظامی کمتر خواهد شد.

منتظر المهدی با تأکید بر اهمیت مسئله مشاوره خاطرنشان کرد: سال95، بیش از 300 هزار پرونده در مراکز مشاوره و مددکاری ناجا بررسی‌شده که خوشبختانه بیش از 70 درصد از این پرونده‌ها با برگزاری جلسات مشاوره‌ای به مصالحه کشیده شده است.

وی با بیان ضرورت توجه به بنیان خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: تحکیم بنیان خانواده باید به‌عنوان اصل محوری مراکز مشاوره‌ای تبدیل شود چراکه خانواده مهم‌ترین نهاد جامعه است، بسیاری از مشکلات موجود در سطح جامعه سطحی است چراکه بسیاری از این پرونده‌ها با برگزاری جلسات مشاوره حل‌وفصل می‌شود.

سخنگوی نیروی انتظامی تأکید کرد: درکشور 40 مرکز مشاوره در سطح معاونت اجتماعی فعالیت دارد همچنین با توجه به اهمیت مسئله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده بیش از 600 در کشور خدمات مشاوره‌ای به مردم ارائه می‌دهند.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها