به روز شده در: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
هم‌رزم شهید باکری روایت کرد؛
مهدی یک شب به سپاه آمد و ۱۵ نفر از برادر‌ها را به همراه خود برد و به هر کدام یک جارو داد. خودش هم با آن‌ها شروع به شستن خیابان‌ها کرد. این گوشه کوچکی از خدمات آن شهید بزرگوار بود. آقا مهدی شجاعت و شهامت را همراه با تدبیر داشت.
کد خبر: ۲۸۰۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۹ - 12March 2018

روایتی از شستن خیابان‌ها تا تدبیر در فرماندهیگروه حماسه و جهاد دفاع پرس: اسفند ماه یادآور شهادت دلیر مردان دوران دفاع مقدس همچون شهیدان حمید باکری، حسین خرازی، امیر حاج امینی، ابراهیم همت، حجت الله رحیمی، عبدالحسین برونسی، عباس کریمی و مهدی باکری است.

نادری از همکاران شهید مهدی باکری در شهرداری به مناسبت سال روز شهادت این شهید بزرگوار به خاطره‌گویی پرداخت و روایت کرد: زمانی که مهدی در شهرداری فعالیت می‌کرد، با حقوق خودش که نزدیک به دوازده هزار تومان بود، چند نفر را استخدام کرد. محل تامین حقوق آنها، حقوق خودش بود.

 مهدی تا نیمه شب کار و روز‌ها به خیابان‌های مناطق محروم سرکشی می‌کرد. گاهی وقتی برای ناهار خوردن پیدا هم نمی‌کرد. زمانی هم که اصرار می‌کردیم غذایی بخورد؛ به نان خالی بسنده می‌کرد.

یک شب برف باریده بود. شهید باکری صبح زود بلند شد و من را هم بیدار کرد که برای تمیز کردن خیابان‌ها برویم. مهدی تمام کار‌ها را با اخلاص انجام می‌داد.

وی برای آبادانی شهر فعالیت‌های بسیاری از جمله آسفالت حسین‌آباد، علی‌آباد و جوادآباد را انجام داده بود. موقع آسفالت کردن آن مناطق، مهدی پیش از کارگران مشغول به کار می شد؛ و به گونه‌ای عمل می‌کرد که آن‌ها نمی‌دانستند که او مسوول شهرداری است.

مهدی یک شب به سپاه آمد و ۱۵ نفر از برادر‌ها را به همراه خود بُرد و به هر کدام یک جارو داد. خودش هم با آن‌ها شروع به شستن خیابان‌ها کرد. این گوشه کوچکی از خدمات آن شهید بزرگوار به مردم بود. آقا مهدی شجاعت و شهامت را همراه با تدبیر داشت.

یک شب شهید امینی آمد و گفت: «امام فرمودند که محاصره آبادان باید شکسته شود و خیلی ناراحت بودند که چرا نشسته‌ایم.» بعضی از برادر‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند و این موضوع را نزد آقا مهدی مطرح کردند. آقا مهدی گفت، ما با شبیخون زدن کاری نمی‌توانیم بکنیم. ما باید با تدبیر و طرح و با یک برنامه دقیق دشمن را از پا درآوریم.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار