به روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
در مراسم روز درختکاری که در مجاورت حرم امام خمینی (ره) با حضور رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، 2 هزار و 100 درخت به یاد شهدای مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام کاشته شد.
کد خبر: ۲۸۲۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹ - 05March 2018

کاشت ۲۱۰۰ درخت به یاد شهدای مدافع حرم کشوربه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم کاشت 2 هزار 100 درخت به یاد شهدای مدافع حرم با اشاره به اینکه سرانه فعلی فضای سبز تهران 16 متر مربع است، اظهار داشت: آمار‌ها نشان می‌دهد که توسعه متوازن درختکاری در مناطق مختلف رعایت نشده است.

وی با تاکید بر لزوم افزایش سرانه فضای سبز در شهر تهران افزود: طبق برنامه باید در سال‌های آینده سرانه 17 مترمربع در شهر تهران را داشته باشیم که با تلاش معاونت‌های شهرداری این عدد امروز به 16 متر مربع رسیده است و امیدوارم در برنامه 5 ساله سوم بتوانیم این عدد را به 25 مترمربع برسانیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: هر چند که گفته می‌شود برخی از باغات تهران ریشه‌کن شده است؛ اما امروز باید اعلام کنم که هم‌اکنون 2 هزار و 200 بوستان در شهر تهران داریم که زحمتکشان و کارگران شهر تهران آن را ساخته‌اند و مساحت فضای پیرامونی سبز تهران نیز به حدود 40 هزار هکتار رسیده است و در چند روز آینده به 41 هزار هکتار خواهد رسید.

هاشمی استاندارد جهانی سرانه فضای سبز را 25 متر مربع دانست و عنوان کرد: البته وزارت راه و شهرسازی این عدد را 12 تا 15 متر مربع اعلام کرده است که من همین جا درخواست می‌کنم تا این عدد را به 25 مترمربع برساند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش به لزوم ایجاد توازن و هماهنگی در سرانه درخت و فضای سبز مناطق مختلف اشاره کرد و افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد که توسعه متوازن درختکاری در مناطق مختلف رعایت نشده است و امیدوارم که شاهد افزایش پارک‌ها در محلات مختلف شهر تهران باشیم. امیدوارم زمانی برسد که ما هم اعلام کنیم که تهران و شهر‌های ایران به استاندارد‌های جهانی رسیده‌اند.

هاشمی بخش دیگر سخنرانی‌اش را به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به موضوع فضای سبز اختصاص داد و مطرح کرد: ایشان همیشه در گفتار، رفتار و کردار با موضوع از بین بردن فضای سبز برخورد کرده‌اند. شورای جدید شهر تهران نیز فرمایشات ایشان را سرلوحه تصمیمات خود قرار می‌دهد. باید مراقب باشیم که فضای سبز تهران از ناحیه اشخاص حقیقی و حقوقی و حتی افراد متمول که اقدامات غیرقانونی انجام می‌دهند، آسیب نبیند.

وی همچنین پیشنهاد پر کردن قسمت‌های خالی شهر با درخت را ارائه داد و گفت: بهتر است به جای شعار هر «خانواده تهرانی؛ یک درخت» بگوییم «هر خانواده تهرانی؛ پنج درخت». شهرداری تهران هم باید این امکان را به خانواده‌ها بدهد و حتی آموزش‌های لازم برای حفظ و نگهداری نیز صورت بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در ادامه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشت و ابراز داشت: اگر آرامش داریم و می‌توانیم به این راحتی دور هم جمع شویم و درخت بکاریم، مدیون شهدایی هستیم که از نخستین روز نهضت تا کنون در مبارزات و میدان‌های مختلف شرکت کردند و به شهادت رسیدند.

در ادامه مراسم مادران شهدا، میهمانان و مسؤولین 2 هزار 100 درخت را به یاد شهدای مدافع حرم کشور کاشتند.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها