به روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
مسابقه کتابخوانی ۲۲ هزار جلدی خاطرات قهرمانان همدانی دفاع مقدس با همکاری پرویز پرستویی و با نام شهید سعید سیاح طاهری در استان همدان آغاز شد.
کد خبر: ۲۸۲۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶ - 06March 2018

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، مسابقه کتابخوانی ۲۲ هزار جلدی خاطرات قهرمانان همدانی دفاع مقدس با همکاری پرویز پرستویی و با نام شهید سعید سیاح طاهری در استان همدان آغاز شد.

این مسابقه یکی از بزرگترین مسابقات کتابخوانی دفاع مقدس کشور است که در بین معلمان و دبیران استان همدان با برگزاری جلسه‌ای صمیمی با مدیران مدرسه‌های سراسر این استان و حضور خانواده‌های شهدا و جانبازان و راوی این کتاب‌ها، علی خوش‌لفظ، حسین همدانی و جانباز محمد سلگی و نویسندگان گلعلی بابایی و حمید حسام به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد.

در ادامه، پرویز پرستویی به‌عنوان یک هم‌استانی، به‌صورت تلفنی و زنده در جلسه‌ای که نویسندگان و راویان این کتاب‌ها در سیمای استان همدان حضور یافته بودند با مردم و معلمان استان همدان صحبت و آن‌ها را به خواندن این کتاب‌ها تشویق کرد.

بر اساس این گزارش، پرستویی که در تمامی دوره‌های گذشته مسابقات کتابخوانی به همراه شهید سعید سیاح طاهری، یار همیشگی ترویج نهضت فرهنگی کتابخوانی شمرده می‌شود در سخنان خود در سیمای همدان خطاب به معلمان، از تجربه شخصی و لذت بردن عجیب خود از خواندن این کتاب‌ها گفت و اعلام کرد که بالاترین تاثیر این کتاب‌ها را می‌توان خوب کردن حال خواننده افسرده‌حال امروزی در زندگی دانست و این‌که در هر مرحله از مطالعه، مخاطب با قیاس سلوک خود با راوی و قهرمانان واقعی این کتاب‌ها، نهیب و تلنگری برای انسان بهتر شدن به خود می‌زند.

شروع مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس با همکاری پرستویی

در این مسابقه، تمامی معلمان استان همدان به‌صورت گروهی و چرخشی در هر مدرسه کتاب‌های «وقتی مهتاب گم شد» به روایت شهید علی خوش‌لفظ، «خداحافظ سالار» به روایتگری همسر شهید حسین همدانی، «آب هرگز نمی‌میرد» به روایتگری جانباز محمد سلگی هر سه به نویسندگی حمید حسام و کتاب «پیغام ماهی‌ها؛ خاطرات شهید حسین همدانی» به نویسندگی گلعلی بابایی را به صورت رایگان دریافت می‌کنند و پس از مطالعه ضمن شرکت در مبحث آموزش ضمن خدمت، در مسابقه کتابخوانی این کتاب‌ها که نحوه آن توسط ستاد مسابقه بزرگ کتابخوانی دفاع مقدس متعاقبا اعلام خواهد شد شرکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «شهید سعید سیاح طاهری»، بنیانگذار جشنواره‌های دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس و همچنین مسابقات بزرگ کتابخوانی کشور (بخصوص در مناطق محروم ایران و با شعار تاثیرگذاری، بدون مخارج رونمایی‌های کم‌تاثیر و رفع هزینه‌های جانبی در ستادهای مرسوم) در حال انجام است و آموزش و پرورش و حوزه هنری استان همدان نیز در تقسیم کتاب‌ها و اجرای مسابقه مشارکت فراگیر دارند.

انتهای پیام/ 116

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها