به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
در پی پیشنهاد روسیه برای تأمین کانال‌های امن برای خروج عناصر مسلح از غوطه شرقی، تروریست‌ها بر سر خروج یا باقی ماندن در این منطقه اختلاف پیدا کردند.
کد خبر: ۲۸۲۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴ - 07March 2018

تروریست‌ها بر سر خروج یا ماندن در غوطه شرقی به اختلاف افتادندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از راشا تودی، مرکز آشتی روسی اعلام کرد که برخی از عناصر مسلح در غوطه شرقی به همراه خانواده‌هایشان آماده خروج از این منطقه هستند در حالی که گروه دیگر با این مسأله مخالفت می‌کنند.

پیشتر روسیه پیشنهاد داده بود که مسکو آمادگی دارد تا کانال‌هایی امن برای عناصر مسلح در غوطه شرقی و خانواده‌هایشان تأمین کند تا از این منطقه خارج شوند.

با این حال «حمزه بیرقدار» سخنگوی یکی از گروهک‌های تروریستی در این منطقه موسوم به «جیش الاسلام» اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای با آن‌ها برای خروج از غوطه شرقی انجام نشده و در گفت‌وگو با رویترز تأکید کرد که عناصر مسلح و خانواده‌هایشان در غوطه باقی می‌مانند.

در حالی که ارتش سوریه با همکاری روسیه عملیاتی برای پاکسازی غوطه شرقی از وجود تروریست‌های داعش ترتیب داده است، شورای امنیت امشب نشستی فوری برای بررسی اوضاع این منطقه به درخواست بریتانیا و فرانسه برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/ 441

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها