به روز شده در: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۰
آیت الله اراکی:
آیت الله اراکی در جمع طلاب مدرسه علمیه معصومیه (س) ضمن موضع‌گیری پیرامون جنجال‌آفرینی اخیر فرقه شیرازی‌ها گفت: بالاترین خطری که تشیع را تهدید می‌کند، تحریف در جریان مرجعیت است.
کد خبر: ۲۸۳۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷ - 11March 2018

بالاترین خطری که تشیع را تهدید می‌کند، تحریف در جریان مرجعیت استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات شیعه این است که همیشه مراجع، عمل به دین می‌کردند و مردم از رفتار آنها، دین را یاد می‌گرفتند، اظهار داشت: یک خطری که امروز جامعه ما را تهدید می‌کند و ما در تاریخ تشیع چنین خطری نداشتیم، ایجاد تحریف در مقام مرجعیت است. علماء ما ریاست گریز بودند، اما اخیرا مرجعیت‌های جعلی با پول‌های کلان درست شده است.

عضو خبرگان رهبری گفت: ماهیت فرقه شیرازی دو رکن دارد: جاه طلبی و عوام فریبی. از وقتی که این‌ها را شناختیم علیه مرجعیت تشیع و فقاهت شیعه کار کردند.

وی افزود: سید محمد شیرازی که بزرگشان بود، چند عالم بزرگ شیعه علیه مرجعیت او فتوا دادند؛ از مرحوم خویی و شاهرودی تا مرحوم صدر و حکیم، حال چه برسد به این سیدصادق که خود را شاگرد او می‌داند.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: این‌ها بدنبال ایجاد تشیع جایگزین هستند که در این تشیع جایگزین، جایگاهی برای مرجعیت راستین وجود ندارد، مرجعیت می‌شود محصور در شیرازی‌ها و اولاد آنان گویا مرجعیت را وراثتی فرض کرده‌اند!

انتهای پیام/ 441

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها