به روز شده در: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۰
معاون وزارت دفاع روسیه:
آلکساندر فومین گفت: ایجاد منطقه نظامی از سوی ناتو در اروپا به هدف سرعت بخشیدن استقرار نیروهای نظامی در مرزهای روسیه است.
کد خبر: ۲۸۳۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶ - 12March 2018

ناتو در پی ایجاد شنگن نظامی برای دسترسی سریع به مرزهای روسیه استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، معاون وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اظهار داشت: ایجاد منطقه نظامی به اصطلاح «شنگن» از سوی ناتو به هدف سرعت بخشیدن استقرار نیروهای نظامی در مرزهای روسیه است.

«آلکساندر فومین» معاون وزیر دفاع روسیه در این‌باره اظهار کرد: «اولویت جدید رهبری سیاسی و نظامی ناتو بهبود زیرساخت‌های لجستیکی و حمل و نقل در اروپا و به اصطلاح ایجاد شنگن نظامی است.»

فومین در مصاحبه با ارگان رسمی وزارت دفاع روسیه گفت که هدف ناتو این است که بتواند گسترش نیروهای خود در مرزهای روسیه را به سرعت انجام دهد.

آلکساندر فومین معاون وزارت دفاع روسیه در این باره گفته است که ناتو در بخش‌های مختلف اروپا در حال ایجاد  زرادخانه‌های نظامی، مهمات و مواد غذایی برای استقرار سریع نیروهای اضافی است.

بر این اساس، تاکنون هشت مرکز هماهنگی برای استقرار این نیروها در لهستان، رومانی، مجارستان، بلغارستان، اسلواکی، لیتوانی، لتونی و استونی تاسیس شده است.

چندی قبل نیز روزنامه آلمانی «بیلد» نوشت که روسیه حمله نظامی در ابعاد گسترده را علیه ناتو شبیه‌سازی کرده است.

پیشتر، این روزنامه آلمانی با استناد به دو منبع اطلاعاتی ناتو نوشته بود که رزمایش سپتامبرگذشته ارتش روسیه تمرینی برای اقدام نظامی بزرگ علیه اروپا است.

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها