به روز شده در: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰
رأی الیوم گزارش داد؛
محافل امنیتی و نظامی اسرائیل با اشاره به موشک‌های گراد که حزب الله و جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در اختیار دارند، آن را خطر بزرگی علیه امنیت خود دانستند.
کد خبر: ۲۸۳۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰ - 13March 2018

وحشت رژیم صهیونیستی از موشک‌های گراد حزب الله لبنانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از روزنامه رای الیوم، محافل امنیتی اسرائیل با اشاره به موشک‌های گراد حزب الله و جنبش مقاومت اسلامی «حماس» و قابلیت آن در حمل مواد منفجره، آن را خطر بزرگی در هرگونه جنگ احتمالی آینده عنوان می‌کنند.

در این میان پر واضح است که اسرائیل به منظور مقابله با حزب الله و تلاش برای از بین بردن آن، با لبنان وارد جنگ می‌شود، این در حالی است که اویگدور لیبرمن وزیر جنگ این رژیم اخیرا اظهار داشت که از زمان جنگ ۱۹۶۷ اسرائیل در هیچ جنگی با عرب‌ها پیروز نشده است.

تلاش رسانه‌های اسرائیلی برای آماده کردن افکار عمومی به احتمال جنگ

رسانه‌های عبری که منعکس کننده دیدگاه‌های سیاسی و امنیتی اسرائیل هستند، بدون هیچ مانعی در تلاش برای متقاعد کردن افکار عمومی اسرائیل به این موضوع هستند که آینده با گذشته کاملا متفاوت خواهد بود و قلب اسرائیل با وجود برتری نظامی به میدان نبرد تمام عیار تبدیل خواهد شد.

این رسانه‌ها همچنین تاکید دارند، جهبه داخلی اسرائیل تحمل ۴ هزار موشک را که حزب الله در روز اول جنگ شلیک خواهد کرد، ندارد و این چیزی است که روزنامه یدیعوت آحارانوت نیز چند روز پیش به نقل از یک منبع امنیتی و نظامی بر آن صحه گذاشت.

موشک‌های گراد در کمین اسرائیل

در همین ارتباط یک ژنرال عالی رتبه اسرائیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری عبری زبان «والا» فاش کرد، تا عمق ۴۰ کیلومتری شمال و جنوب در معرض بیشترین خطر قرار خواهد گرفت و موشک‌های گراد در کمین اسرائیل هستند و این چیزی است که سرویس امنیتی اسرائیل از آن بیم دارد.

وی همچنین یادآور شد که جنبش‌های حزب الله و حماس و سایر گروه‌ها در غزه و شبه جزیره سینا مقادیر زیادی موشک در اختیار دارند.

این ژنرال اسرائیلی مدعی شد، مناطقی که در معرض خطر کمتری قرار دارند، کرانه باختری و الخلیل هستند و قطر این موشک‌ها ۱۲۲ میلی متر است و قابلیت حمل کلاهک‌های انفجاری به وزن شش کیلو و نیم را دارد.

به گفته وی موشک‌های ۵۰۰ تنی «برکان» با برد فقط چند کیلومتر و قابلیت حمل کلاهک‌های انفجاری نیز موجب نگرانی اسرائیل است.

این ژنرال اسرائیلی ادامه داد، «دشمن» تعداد کمی از این موشک‌ها را در اختیار دارد و ارتش اسرائیل می‌داند چگونه با استفاده از حملات هوایی و زمینی به مواضع پرتاب این موشک ها، با این خطر مقابله کند.

در این میان به نظر می‌رسد اسرائیل در تکاپوی آماده شدن برای جنگ آینده است تا جایی که ترتیتبی داده است ده تا ۱۲ ثانیه پس از پرتاب موشک از غزه آژیر‌های خطر به صدا در آمده و علاوه بر این امکان پناه گرفتن شهرک نشینان به ویژه در مرز‌های شمالی را نیز فراهم کرده است.

انتهای پیام/ ۴۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها