به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
سناتور آمریکایی:
سناتور ایالتی آمریکایی عربستان را منشاء هرگونه تروریسم در دنیا دانسته و معتقد است که کشوری با این سابقه خشونت به هیچ‌وجه نباید به انرژی هسته‌ای دست یابد.
کد خبر: ۲۸۳۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶ - 13March 2018

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، «ریچارد بلک»، سناتور ایالتی جمهوریخواه در آمریکا که سابقه فعالیت 31 ساله در ارتش و نیروی دریایی آمریکا را دارد در گفت‌وگویی و در پاسخ به ادعای نیویورک تایمز مبنی بر تلاش کشورهای اروپایی برای ایجاد یک توافق جدید به جای برجام میان ایران و قدرتهای جهانی اظهار داشت: به جز آمریکا کشورهایی که توافق هسته‌ای را امضاء کردند کاملا با آن موافق بودند اما اکنون برای بازبینی توافق از سوی آمریکا تحت فشار قرار گرفته‌اند.

این سناتور آمریکایی درادامه گفت که طبق نظر فرمانده نیروهای مسلح آمریکا در اروپا آمریکا در سال 2001 به دنبال حمله به هفت کشور در خاورمیانه ازجمله ایران بود. مقامات ایران نسبت به قبول هرگونه توافق جایگزین محتاط هستند زیرا با توجه به سابقه حضور آمریکا در عراق، لیبی، و تلاش برای سرنگونی بشار اسد آشنا هستند.

وی درباره عواقب خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و واکنش ایران به این مسئله گفت که این مسئله باعث ایجاد شرایط سختی برای ایران و کشورهای دیگر خواهد شد. هیچ تضمینی وجود ندارد که آمریکا به توافق احتمالی جدید نیز بیشتر از توافق اصلی پایبند بماند. بااینحال درصورت امضای توافق جدید ، انکار دوباره آن برای دولت ترامپ بدون تحمل عواقب سنگین و از دست رفتن اعتبار امکانپذیر نیست.

ریچارد بلک درباره آغاز مذاکرات میان آمریکا و عربستان درباره دسترسی ریاض به نیروگاه‌های هسته‌ای گفت: با توجه به منابع غنی نفتی دلیل واقعی دستیابی عربستان به نیروگاه هسته‌ای چیست؟ کشوری با فلسفه ذاتی خشونت و سابقه اینچنینی نباید به هیچ وجه به مواد مربوط به انرژی هسته‌ای دسترسی داشته باشد. امروزه عربستان منبع تقریبا هر نوع تروریسم جهانی است. آنها حامی مالی مدرسه‌هایی هستند که به جوانان نحوه وقف کردن زندگی در مسیر تجاوز، جنایت و برده کشی از انسانهای دیگر را می‌آموزند.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار