به روز شده در: ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴
بشار اسد:
رئیس جمهور سوریه در دیدار مشاور امنیت ملی عراق گفت: آمریکا از طرح‌هایش برای تجزیه کشورهای منطقه دست برنداشته است.
کد خبر: ۲۸۳۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷ - 14March 2018

آمریکا از طرحهای تجزیه طلبانه‌اش دست برنداشته استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از وبگاه ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد رئیس جمهور سوریه بر ادامه مبارزه با تروریست‌ها تاکید کرد.

وی افزود: جنگ ضد تروریسم تا زمانی که سوریه از لوث تروریست‌ها پاکسازی نشود، ادامه خواهد یافت. این جنگ تا زمانی که یک تروریست هم باقی مانده باشده متوقف نخواهد شد.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: در عین حال با سناریوهای هدفمند غرب مقابله خواهد شد. ما به مقابله با این سناریوها که وحدت و حاکمیت کشور ما را هدف قرار داده است مقابله می‌کنیم.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با فالح فیاض با مشاور امنیت ملی عراق گفت: با وجود دستاوردهای بزرگی که در زمینه جنگ ضد تروریسم در سوریه و عراق به دست آمده است اما آمریکا و همپیمانان و مزدورانش در منطقه از طرح‌های خود برای تضعیف و تجزیه کشورهای منطقه از طریق ادامه حمایت مالی و فراهم آوردن پوشش سیاسی برای گروه‌های تروریستی دست برنداشته‌اند موضوعی که افزایش و وحدت تلاش ها در برابر این طرح‌ها را طلب می‌کند تا وحدت کشورها حفظ و ثبات در منطقه برقرار شود.

از سوی دیگر الفیاض نیز نامه‌ای از حیدر العبادی به اسد داد که در آن بر اهمیت تقویت همکاری و هماهنگی میان دو کشور برادر در همه زمینه‌ها به ویژه در زمینه‌های سیاسی و امنیتی در شرایط حساسی که منطقه با آن رو به‌رو است، تاکید شده است.

فرستاده نخست‌وزیر عراق ابراز اطمینان کرد که ادامه جنگ ضد تروریسم از سوی ملت‌های 2 کشور به منظور غلبه بر آن و حفظ وحدت و حاکمیت 2 کشور، سنگ بنای بازگشت ثبات به کل منطقه است.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار