به روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
سرلشکر رشید:
فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار از منافع خود در منطقه دفاع و با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌ کننده در منطقه، قاطعانه و هوشیارانه برخورد خواهد کرد.
کد خبر: ۲۸۵۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱ - 07April 2018

قاطعانه با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌ کننده در منطقه برخورد می‌کنیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «غلامعلی رشید» فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌ الانبیا (ص) در ارزیابی میدانی از سواحل مکران و سواحل و جزایر خلیج‌ فارس و دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه ضمن اشاره به شرایط منطقه گفت: منطقه خلیج‌ فارس و دریای عمان جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌های دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران دارد؛ بنابراین ضمن اینکه باید رخدادها و تحولات را هوشیارانه رصد و مدیریت کرد، باید در برابر حوادث پیش‌بینی نشده و تأثیر آن بر گسترش رویارویی‌ها آماده بود.

وی تاکید کرد: سیاست ایران در خلیج‌ فارس و دریای عمان، «دفاعی - بازدارنده» از طریق «حضور همه‌جانبه و فعال» است. جمهوری اسلامی ایران ضمن رصد کلیه تحرکات و آمادگی برای هرگونه واکنش دفاعی و تهاجمی در عین حال به دنبال مدیریت حوادث و جلوگیری از افزایش تشنج و درگیری در منطقه است.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌ الانبیا (ص) تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج‌ فارس تابع سه اصلی اساسی است: تعامل و همکاری فعال با همسایگان، دفاع از امنیت و ثبات در منطقه و مقابله قاطعانه با اقدام مداخله‌آمیز قدرت‌های فرامنطقه‌ای در منطقه.

سرلشکر رشید ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار از منافع خود در منطقه دفاع خواهند کرد و با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌کننده در منطقه، قاطعانه و هوشیارانه برخورد خواهند کرد. هیچ کشوری نباید قدرت و صبر استراتژیک ایران را در دفاع از منافع خود و ایجاد ثبات در منطقه به آزمون گرفته و دچار اشتباه در محاسبه شود.

انتهای پیام/ 211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار