به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت صیاد شیرازی-6/ مهدی صیاد شیرازی خبر داد؛
فرزند شهید صیاد شیرازی گفت: سلسله مباحثی که این شهید در دانشگاه افسری ارتش تدریس می‌کرد، توسط هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به شکل کتاب درآمده است.
کد خبر: ۲۸۶۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱ - 10April 2018

تدوین سلسله مباحث درسیِ شهید صیاد شیرازی توسط هیئت معارف جنگبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، مهدی صیاد شیرازی فرزند ارشد امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت این امیر سرافراز ارتش اسلام و گرامیداشت 110 شهید شاخص نیروهای مسلح که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حال برگزاری است، اظهار داشت: نوزدهمین سالگرد امیر سپهبد صیاد و 110 شهید شاخص نیرو‌های مسلح و همه شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هسته‌ای، شهدای حریم ولایت و امنیت را گرامی می‌داریم و ان‌شاءالله که با اولیاءالله محشور شوند.

وی ادامه داد: دو ویژگی بارز و مهم را در شهدا می‌توان نام برد؛ اول ولایتمداری و اطاعت محض از ولی فقیه زمان است و دیگری جنبه‌های معنوی و عبادی شهداست که شهید صیاد شیرازی هم، مانند دیگر شهدا این از دو جنبه برخودار بود.

این فرزند شهید با اشاره به ولایتمداری شهید صیاد شیرازی گفت: ایشان هم در زمان امام خمینی (ره) تابع محض، ولی فقیه بود و هم در دوران رهبریِ مقام معظم رهبری، در تبعیت از ولی فقیه زمان خود اهتمام داشت.

صیاد شیرازی با اشاره به تاثیر برگزاری اینگونه مراسم در احیای ارزش‌های اخلاقی و اسلامی بیان کرد: مسئولان مربوطه در برگزاری اینگونه برنامه‌ها باید به گونه‌ای عمل کنند که خصوصیات برجسته شهدای شاخص احیا شده و سرلوحه کار همه افرادی که در مسیر اعتلای نظام و انقلاب گام برمی‌دارند، شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از خصوصیات بارز شهید صیاد شیرازی که شایسته است، بر روی آن تمرکز شود، بحث فرماندهی و مدیریت ایشان است که در این رابطه کلاس‌های ارزنده‌ای را در دانشگاه افسری برگزار و منش فرماندهی را تدریس کردند. سلسله مباحث مطرح شده از سوی ایشان توسط هیئت معارف جنگ به شکل کتاب درآمده است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها