مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت صیاد شیرازی-7/ سرلشکر موسوی:
فرمانده کل ارتش گفت: قدرت واقعی جمهوری اسلامی ایران در روحیه ملت، عشق به ارزش‌ها، شهدا و آرمان‌های والای انقلاب نهفته است.
کد خبر: ۲۸۶۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶ - 10April 2018

«عشق مردم به شهدا» قدرت واقعی جمهوری اسلامی ایران است/ صیادشیرازی امیرالشهدای ارتش استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی و گرامیداشت 110 شهید شاخص نیروهای مسلح که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه 110 شهید شاخص نیروهای مسلح و شهیدان صیاد شیرازی و آوینی، اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی امیرالشهدای ارتش و نیروهای مسلح و شهید آوینی سید شهیدان اهل قلم است، که تقارن سالگرد این دو شهید بزرگوار را نیز گرامی می‌داریم.

وی افزود: وقتی که من استقبال مردمی از اینگونه مراسماتی که منتسب به شهداست را می‌بینم با خود فکر می‌کنم که جا دارد همه ما شکرگزار خدا باشیم. چراکه ملت فهیم و قدرشناس ایران به طور شایسته از مدافعان دین، مکتب و کشورشان قدردانی می‌کنند.

سرلشکر موسوی همچنین از بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به دلیل برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی کرد.

فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دشمن سعی دارد مولفه‌های قدرت ملت ایران را با دادن کدهای غلط مخدوش معرفی کند. در حالیکه قدرت واقعی ما در روحیه و فرهنگ ملت، عشق به ارزش‌ها، شهدا و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی نهفته است. قدرت ما در اتکای به خداوند بزرگ و گام‌برداری در مسیر حق و فطرت انسان‌هاست. قدرت ما در عشق و علاقه ملت به نمادهای مقاومت و مبارزه به خصوص شهیدان بزرگوار و بزرگمردانی همچون صیاد شیرازی‌هاست.

وی ادامه داد: ما عشق‌ورزی مردم و جوانان به شهدا را در راهیان نور دیدیم؛ خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان با شور و علاقه‌ای وصف ناشدنی در آن مناطقی که به لحاظ شرایط آب و هوایی وضعیت خوبی ندارد، حضور پیدا کردند.

سرلشکر موسوی گفت: مادر ۴ شهید در یادمان شهدای عملیات رمضان (پاسگاه زید) به من گفت که اگر فرزند دیگری داشتم تقدیم این انقلاب می‌کردم؛ رمز قدرت و اقتدار ما همین است.

فرمانده کل ارتش بیان داشت: یکی از دلایل اصلی محبوبیت شهید صیاد شیرازی این بود که ایشان مصداق کمال انقطاع الی الله بود و در این راه تلاش‌های مجاهدانه و زاهدانه بسیاری داشت. آن تلاش‌های مجاهدانه موجب شده بود تا ایشان به نماد مبارزه و مقاومت تبدیل شود و مردم به او عشق بورزند.

امیر موسوی گفت: شهید صیاد شیرازی به افراد سفارش می‌کرد در سجده آخر نماز دعای «الهی هب لی کمال الانقطاع الیک» را بخوانید و من دیده بودم که خودش می‌خواند و تنها به ذکر هم اکتفا نمی‌کرد بلکه برای پایبندی به این ذکر و رسیدن به انقطاع دائماً تلاش می‌کرد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی آنچنان خود را تربیت کرده بود که نه تنها خودش همواره و در همه حال به یاد خدا بود، بلکه همراهان او هم تا زمانی که با او بودند، با خدا مانوس بودند.

وی همچنین عنوان کرد: اگر ما از سرکوبی قطعی شیاطین بزرگ و کوچک حرف می‌زنیم و اگر از محو و نابودی جنایتکاران صحبت می‌کنیم، بر اساس محاسباتی که دشمنان ما با خط کش‌های مادی، فیزیکی و دنیایی انجام می‌دهند نیست، بلکه بر اساس فلسفه‌ای است که این سرنوشت را برای ظلم و جنایت محتوم می‌داند؛ این دیدگاه در اعتقاد ما و اهتمام ما به وعده الهی ریشه دارد.

امیر موسوی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص شهادت این شهید والامقام گفت: در بخشی از این پیام آمده بود که «او به مانند دیگر مردان حق از روزی که قدم در راه انقلاب نهادند همواره سر و جان خود را برای نثار در راه خدا روی دست داشتند» و این یعنی نزدیک شدن به کمال انقطاع الی الله.

وی خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی برای رسیدن به کمال انقطاع و شهادت بیقرار بود و میدان های خطر را در این مسیر طی می‌کرد. سیره ایشان برای خدا کار کردن و برای خدا زندگی کردن و برای خدا جان دادن بود.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار