به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
وزیر خارجه انگلیس در سخنانی مدعی شد، حملاتی که با هماهنگی ایالات متحده و فرانسه در سوریه انجام شد، برای انگلیس و جهان اقدامی صحیح بوده است.
کد خبر: ۲۸۶۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹ - 16April 2018

جانسون: جنگ سوریه ادامه می‌یابد/صبر جهان درباره «حملات شیمیایی» سرآمده استبه گزارش گزوه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا تاکید کرد، این تلاشی برای تغییر روند تحولات جنگ سوریه یا تغییر رژیم نبوده است و جنگ سوریه به جهات بسیاری به روشی وحشتناک و نادرست ادامه خواهد یافت.

بوریس جانسون همچنین مدعی شد که این جهان است که می‌گوید استفاده از تسلیحات شیمیایی بس است و نابودی تابویی است که برای 100 سال پا بر جای بوده و در دوران بشار اسد بسیار جلو رفته است.

وی در عین حال اظهار داشت: حملات هوایی روشن کرد که جهان صبرش را در قبال حملات شیمیایی از دست داده است.

ترزامی نخست‌وزیر انگلیس، امروز دوشنبه با سوالات نمایندگان مجلس عوام بابت حملات هوایی به سوریه مواجه می‌شود و این در حالی است که حزب اپوزیسیون کارگر مشروعیت این بمباران‌ها را زیر سوال برده است. ترزامی‌ بدون رایزنی با نمایندگان تصمیم به مداخله نظامی در سوریه گرفته است و انتظار می‌رود مخالفت‌های داخلی با او افزایش یابد.

علاوه بر رویارویی با نمایندگان، ترزامی‌ همچنین گامی غیرمعمول برداشته و خواستار نشست فوق‌العاده خواهد شد و البته این‌که انتظار نمی‌رود جلسه مذکور یک رای‌گیری صریح درباره اقدام نظامی باشد که مدنظر برخی از نمایندگان مجلس عوام بوده است.

طبق گزارش‌ها، ترزامی‌ می‌گوید پیوستن انگلیس به آمریکا و فرانسه و اجرای حملات هماهنگ به دنبال حمله شیمیایی ادعایی در حومه دمشق از درد و رنج انسانی بیشتر می‌کاهد؛ اما جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس در مطلبی برای گاردین نوشت: این اقدام نظامی به لحاظ حقوقی محل تردید است. توجیه خود دولت که عمدتا شامل دکترین مورد مناقشه مداخله انسانی است، حتی با محک‌های خودش هم مطابقت ندارد.

انتهای پیام/ 441

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها