به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
قاسمی در نشست خبری:
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اقدام سه کشور تجاوزکار علیه سوریه خلاف همه موازین و کنوانسیون‌های بین‌المللی بود و این‌ها نمی‌تواند تأثیری در سیاست‌های ایران داشته باشد.
کد خبر: ۲۸۶۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰ - 16April 2018

اقدام سه کشور تجاوزکار تأثیری در سیاست‌های ایران نداردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود که صبح امروز (دوشنبه 27 فروردین‌ماه) برگزار شد، درباره موضوع مطرح شده در خصوص اصلاح برجام توسط آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها اظهار داشت: من از تعداد نشست‌های برخی کشورهای اروپایی با آمریکا اطلاعی ندارم و موضوعات مورد بحث آنها را نمی‌دانم ولی برجام موضوعی است میان ایران و گروه 1+5 و مطالب عنوان شده در رسانه‌ها سندیت ندارد و گمانه‌زنی است.

وی درباره حملات اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: فکر می‌کنم در خصوص تجاوز رژیم تجاوزگر قدس به سوریه، ایران مواضع لازم را به موقع بیان کرد و این حق مردم سوریه است که در قبال این اقدامات اتخاذ موضع داشته باشند.

قاسمی همچنین درباره سفر اخیر ظریف به 2 قاره آفریقا و آمریکای لاتین و دستاوردهای اقتصادی آنها ادامه داد: در جایگاهی نیستم که در حال حاضر در خصوص دستاوردهای این سفر سخنی بگویم ولی قطعا این قبیل سفرها سودمند است و سفر مفیدی بود و تعدادی سند میان 2 طرف منعقد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ما ظرفیت‌های بسیاری را با آن کشورها به خصوص با برزیل داریم، در نظر داشته باشید زمان می‌برد امضای قراردادها تا عملیاتی شدن توافقات و این از خواص و ذات همکاری‌های فنی و اقتصادی است.

وی گفت: امیدواریم در آینده سطح تعاملات اقتصادی بالاتری را با کشورهای آفریقایی و آمریکایی جنوبی داشته باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه پیرامون حمله نظامی اخیر آمریکا و 2 کشور غربی علیه سوریه گفت: اقدام سه کشور تجاوزکار به سوریه، یک اقدام غیرقانونی و خلاف همه موازین و کنوانسیون‌های بین‌المللی بود، اما این‌ها نمی‌تواند تأثیری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

وی ادامه داد: همانگونه که ایران طی دهه‌های گذشته هم نشان داده، با جدیت تمام و به پشتوانه مردم خود از اصول تعیین شده در نظام جمهوری اسلامی ایران پیروی می‌کند و سیاست‌های جهانی خود را ادامه می‌دهد.

قاسمی افزود: اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه به نوعی جنگ‌افروزی به حساب می‌آید و آن کشور نشان داده که با سیاست‌های توسعه‌طلبانه و خصمانه‌ای که دارد، هرازگاهی با سیاست‌های دروغ در تأمین مطامع خود، دست به چنین اقداماتی در کشورهای مختلف زده و در آخرین اقدام هم به سوریه حمله‌ور شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تصور می‌کنم آشفتگی‌ها، ناامنی‌ها و بی‌نظمی‌های موجود در منطقه و جهان ناشی از اشتباهات راهبردی آمریکا در دهه‌های گذشته است، تصریح کرد: این سیاست آمریکا با مشارکت برخی کشورهای همفکر با آن دولت، منجر به ایجاد وضعیت ناهنجاری در منطقه و جهان امروز شده است.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها