به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
یادداشت/ رسول سنایی‌راد
رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشور‌های اسلامی در روز عید مبعث، حمله محور آمریکایی حامی تروریست‌های وحشی تکفیری را جنایتکارانه و روسای جمهور آمریکا و فرانسه و نخست‌ وزیر انگلیس را جنایتکارانی نامیدند که البته به اهداف خویش هم نخواهند رسید.
کد خبر: ۲۸۶۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰ - 17April 2018

حمله به سوریه؛ جنایت برای حفظ جنایتکارانبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، رسول سنایی‌راد در یادداشتی نوشت:

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشور‌های اسلامی در روز عید مبعث، حمله محور آمریکایی حامی تروریست‌های وحشی تکفیری را جنایتکارانه و رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس را جنایتکارانی نامیدند که البته به اهداف خویش هم نخواهند رسید. به عبارتی این روسیاهان در نزد انسان‌های آزاده با این اقدام ابلهانه تنها مرتکب جنایتی عبث شده و بدنامی تاریخی را برای خود رقم زدند. گرچه صرف حمله نظامی به نقاطی از یک کشور گرفتار جنگ داخلی که در حاشیه یا نزدیک آن شهروندان غیرنظامی ساکن هستند که امکان فرار چندانی برایشان وجود ندارد، به تنهایی برای جنایت نامیدن این حمله و آن هم در سحرگاه که مردم در خواب و استراحت شبانه به سر می‌برند، کفایت می‌کند، اما دلایلی که منطق این توصیف را با قطعیت اثبات می‌کنند، عبارتند از:

1- این حمله هیچ‌گونه مشروعیت حقوقی و قانونی ولو ظاهری نداشته و فاقد هر گونه پشتوانه اخلاقی نیز به حساب می‌آید و تنها با اتکا به روحیه زورگویانه، قلدری و غرور ظالمانه آمران آن انجام شده و لذا یک جنایت مسلم به حساب می‌آید. 

2- این حمله که تهدیدی قطعی برای جان بسیاری از شهروندان سوری محسوب می‌شد، برای حمایت از تروریست‌های وحشی تکفیری انجام شده که سر بریدن، زنده سوزاندن انسان‌ها، ربایش و اعدام دسته‌جمعی انسان‌ها تنها به جرم دین و مذهب و یا حتی یک گرایش سیاسی متفاوت و استفاده از زنان و کودکان معصوم برای ایجاد بهانه واهی حمله شیمیایی و حتی به عنوان سپر انسانی و ... را در پرونده کثیف خود داشته و مهاجهمین که از قبل هم در گرو حامیان این تروریست‌ها بوده‌اند، برای ایجاد و اخلال در مسیر فروپاشی و روند شکست‌های متوالی آنان، دست به موشکباران شهر‌ها و مراکز جمعیتی برای حفظ این جانیان انسان‌نما زده‌اند که جنایت برای استمرار جنایت بیشتر محسوب می‌شود. 

3- این حمله به بهانه حمله شیمیایی ارتش سوریه در غوطه شرقی انجام شد، که یک حقه کثیف، تکراری و لو رفته از سوی تروریست‌های وحشی تکفیری و حامیان جنایت پیشه آنان بوده و درست همزمان با حضور تیم‌های حقیقت‌یاب در سوریه انجام شد که در واقع پاداش دادن به تروریست‌هایی است که بار‌ها با استفاده از کمک‌ها و تجهیزات ارسالی حامیان خود، مناطق اشغالی خود را برای پرونده‌سازی علیه ارتش سوریه، به مواد شیمیایی آلوده و جان مردم بیگناه و ساکنان محلات تحت اشغال را به خطر انداخته‌اند. این حمله نیز برای کمک به این تروریست‌های جانی و تبدیل بهانه ادعایی تروریست برای فراری دادن آنان از تنبیه و نابودی توسط امریکا، فرانسه و انگلیس و با تشویق آل‌سعود و رژیم صهیونیستی انجام شد. به عبارتی این حمله، در واقع یک جنایت مسلم برای حمایت از جنایتکاران است. 

این سناریوی کثیف و جنایتکارانه زمانی انجام شد که تروریست‌ها و حامیان آنان در پرونده‌سازی اولیه برای ارتش سوریه در شرایط محاصره تروریست‌ها و به شماره افتادن نفس‌های نحس آنان در غوطه شرقی، کاری پیش ببرند و در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه سوریه به تصویب برسانند؛ لذا در ادامه به صورت مستقیم و بدون مجوز‌های معمول به حمایت آشکار از تروریست‌هایی برآمدند که سابقه جنایاتشان، آنان را منفور مردم سوریه و تمامی مسلمانانی ساخته است که در چهره آنان نفاق آشکار و جنایت به نام دین را به نفع سناریوی اسلام‌هراسی مطلوب صهیونیسم و تیم‌های ذی‌نفع کارتل‌های بزرگ تسلیحاتی و جنگ‌طلب و عوامل امنیتی و سیاسی نظام سلطه غربی، دیده می‌شود. نفاقی که گرچه به نام سلفی و مجاهد دست به جنایت و کشتار می‌زند، اما در جهان اسلام به جز آل‌ سعود و برخی فرصت‌طلبانی مثل حاکمان ابوظبی و آنکارا هیچ حامی و مدافعی نداشته و تنها خریدار نفرت جهان اسلامند.

منبع: روزنامه جوان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها