به روز شده در: ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
سینماهای حوزه هنری در فروردین ماه امسال میزبان یک میلیون نفر مخاطب بوده که نشان از رشد 40 درصدی حضور مخاطبان در این سینماها می‌باشد.
کد خبر: ۲۸۷۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶ - 17April 2018

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، روابط عمومی و امور محافل سازمان سینمایی حوزه هنری با اعلام خبر رشد 40 درصدی مخاطبان سینماهای حوزه هنری اظهار داشت: این آمار در پنج ساله اخیر بی‌سابقه بوده است و نسبت به سال 96 در همین بازه زمانی سینماهای بهمن سبز 40 درصد رشد فروش داشته و 35 درصد بر مخاطبانش افزوده شده است.

برپایه این گزارش؛ رکورد پنج ساله فروش در بهمن سبز شکست. و در اکران نوروز 97 رکورد فروش و جذب مخاطب در سینماهای بهمن سبز در 5 سال اخیر شکسته شده است.

همچنین استان های خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز، گلستان و خوزستان بالاترین نرخ رشد تماشاگران را در میان سینماهای حوزه هنری نسبت به سال گذشته به خود اختصاص دادند. بررسی اجمالی در جدول فروش سینماهای متعلق به این نهاد حقایقی دیگر را آشکار می‌کند که جالب توجه است.

بالاترین نرخ رشد فروش در بازه زمانی فروردین ماه در مقایسه با سال گذشته متعلق به خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز، گلستان و خوزستان بوده است. در همین مقطع زمانی بیشترین رشد مخاطب در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، خوزستان، البرز و گلستان بوده است.

در بررسی و نتیجه‌گیری تحقیقات به عمل آمده دلیل رشد فروش و مخاطب در این سینماها چینش متنوع اکران نوروزی نسبت به سال قبل و حضور بیشتر فیلم‌های پرمخاطب است. در آذربایجان شرقی اضافه شدن پردیس سینمایی «قدس» با دو سالن، تاثیری قابل توجه روی فروش سینماها و جذب مخاطب در این استان داشته است. همان گونه که حضور سینما «نخل» خرمشهر با دو سالن تاثیر محسوس در رشد فروش و جذب مخاطب در استان خوزستان را داشته است.

سینماهایی که در مقایسه با نوروز سال گذشته بیشترین رشد فروش را داشته‌اند از جمله: سینما انقلاب ارومیه، سالن شماره دو عصرجدید گرگان، سالن دو بهمن گرگان، سالن شقایق سینما شاهد تهران، سینما پیام شیراز، سالن دو فلسطین همدان و فلسطین اصفهان. همچنین، سینماهایی که بیشترین میزان رشد مخاطب را در همین بازه زمانی را داشته‌اند عبارت بودند از: انقلاب ارومیه، سالن دو عصر جدید گرگان، پیام شیراز، سالن دو بهمن گرگان، فلسطین اصفهان، شقایق تهران و سالن دو چهارباغ اصفهان.

از سویی دیگر سینما بهمن تهران در روز 21 فروردین ماه با 5000 نفر مخاطب بعد از پردیس سینمایی کوروش پرفروش ترین سینمای تهران بوده است. این رکوردشکنی با توجه به نقش پررنگ پردیس‌های سینمایی در تهران و پیشی گرفتن سینما بهمن از آنها قابل توجه و جذاب است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها