به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
امیر حیدری:
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: خروج آمریکا از برجام، هیچ تاثیری بر بنیه دفاعی و اقتدار ایران اسلامی نخواهد داشت.
کد خبر: ۲۹۰۵۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰ - 10May 2018

خروج آمریکا از برجام تاثیری بر اقتدار ایران نخواهد داشتبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش سیاسی فرماندهان، روسای عقیدتی سیاسی و مسئولین شعب سیاسی دانشگاه های نیروهای مسلح که صبح امروز در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد اظهار داشت: استکبار جهانی پروژه ایران هراسی را کلید زده و می خواهد کشورهای دنیا به خصوص همسایگان ما را از ایران بترساند. متاسفانه این باور در کشورها بوجود آمده که برای دفاع از خودشان در برابر ایران باید تمهیداتی بیاندیشند و شاهد هستیم که بعضا دست به اقدامات و خودزنی هایی می زنند.

وی افزود: این در حالی است که ما براساس مشروعیتی که از اسلام ، قرآن و ولایت فقیه گرفته‌ایم به هیچ عنوان قصد تجاوز به کشور دیگر و کشورگشایی نداریم و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نیز این را ثابت کرده ایم.

فرمانده نزاجا بیان کرد: کشورهای اطراف ما غالبا مسلمان و معتقد هستند و این انتظار می رود که ید واحده باشیم و جمع جهانی جدیدی را تشکیل داده و از منافع و امنیت خودمان دفاع کنیم اما دشمنان نمی خواهند این اتفاق بیافتد.

وی با بیان این که موقعیت ژئوپولوتیک ویژه ایران یکی از مولفه های رقم زدن پروژه ایران هراسی توسط دشمنان است،تصریح کرد: کشور ما از نظر جغرافیایی در موقعیت بی نظیری واقع شده است، زیرا سرشار از منابع عظیم انرژی هستیم و علاوه بر آن بین سه قاره قرار داریم و گذرگاه این انرژی به سمت کشورهای دنیا هستیم و  دشمنان با پروژه ایران هراسی برخی کشورهای منطقه را به زرادخانه های نظامی تبدیل کرده اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: امام راحل (ره) از روز اول آمریکا را شیطان بزرگ خواند و در ادامه آن راه نورانی، مقام معظم رهبری هم تا امروز بر این اصل پافشاری کرده اند.

وی تاکید کرد: بصیرت الهی فرماندهی معظم کل قوا باعث شده کشور ما از یک اقتدار بی نظیر بهره مند شود.

 امیر حیدری با بیان این که  مقام معظم رهبری همواره فرموده اند که به آمریکا اعتمادی نیست گفت: خروج آمریکا از برجام، هیچ تاثیری بر بنیه دفاعی و اقتدار ایران اسلامی نخواهد داشت و نیروهای مسلح با قدرت از منافع ملی و تمامیت ارضی تا پای جان دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها