به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
سردار رحیمی خبر داد؛
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری 544 سارق و مالخر و کشف کالاهای قاچاق و اموال به سرقت رفته به ارزش 8 میلیارد تومان با اجرای طرح «رعد 11» خبر داد.
کد خبر: ۲۹۱۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸ - 16May 2018

دستگیری 544 سارق و مالخر در تهران با اجرای طرح «رعد 11»به گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع پرس، یازدهمین مرحله از طرح رعد توسط پلیس تهران بزرگ به اجرا درآمد.

سردار رحیمی رییس پلیس پایتخت در خصوص دستاوردهای اجرای این طرح گفت: کارهای اطلاعاتی و شناسایی طرح «رعد 11» پس از پایان اجرای طرح «رعد 10» آغاز شد و در این مرحله 544 سارق و مالخر دستگیر شدند. از مجموع این سارقان 172 نفر در زمینه سرقت تلفن همراه، 148 نفر در رابطه با سرقت لوازم خودرو، 198 نفر در زمینه سرقت خودرو و 190 نفر در رابطه با سرقت لاستیک خودرو فعالیت داشتند.

وی افزود: همچنین اموال قاچاق و دزدی شده بسیاری کشف شد که ارزش ریالی اموال کشف شده حدود 8 میلیارد تومان است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: برای اجرای این مرحله از طرح، 235 حکم قضایی برای ورود به مخفیگاه‌ها اخذ شد. 

سردار رحیمی با اعلام این خبر که در یازدهمین مرحله از طرح رعد، 45 باند متلاشی شدند، گفت: در مجموع 235 دستگاه خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه نیز کشف شد و 622 پرونده تشکیل شد.

رییس پلیس پایتخت در رابطه با برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر هم گفت: 320 نفر در 24 ساعته گذشته دستگیر شدند که مجموعاً از آنان حدود 24 کیلوگرم موادمخدر کشف شد.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های پلیس در سال 97 است، بیان داشت: در این طرح 45 قاچاقچی کالا دستگیر شدند. کالاهای قاچاق کشف شده در این طرح نیز شامل دارو، پارچه، مشروبات الکلی، لوازم خارجی، لوازم یدکی خودرو، لوازم پزشکی و لوازم ورزشی است. ارزش ریالی این اموال مکشوفه بالغ بر 3 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه در بین سارقین دستگیر شده، سارق زن هم بود، بیان داشت: سارق زنی دستگیر شده که با همکاری شوهرش ده‌ها مورد جیب‌بری و کیف‌قاپی در مترو داشته است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در این مرحله از طرح رعد یک قبضه کلت سلاح کمری، یک قبضه سلاح شکاری، 6 قبضه سلاح سرد و بیش از 75 هزار CD غیرمجاز هم کشف شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها