به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
واقعه «کانال کمیل» و «کانال یونس» در دانشگاه آزاد زاهدان بازسازی می‌شود.
کد خبر: ۲۹۱۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹ - 17May 2018

بازسازی واقعه کانال کمیل و کانال یونسبه گزارش دفاع پرس از زاهدان، واقعه «کانال کمیل» و «کانال یونس» در محل دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان به همت رزمندگان و بسیج دانشجویی در حال بازسازی است.

علی نصیری رزمنده دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان در رابطه با واقعه کانال کمیل اظهار داشت: در سال 1367 عراق تک سنگین در غرب و جنوب انجام داد. در صورتی که جنگ حالت فرسایشی پیدا کرده بود نیروهای عراقی خواستند یک نمایش قدرت نشان دهند تا بتواند مجددا برخی از مناطق را بگیرد.  از ساعت 7 صبح رزمندگان بدون اینکه پشتیبانی داشته باشند تا ساعت 14 در اوج مردانگی و غربت جنگیدن آخرین گروه را که زدند سلاح رزمندگان خالی از گلوله بود و بدین صورت بچه‌های گردان 409 اسیر شدند.

وی گفت: در کانال کمیل 176 رزمنده استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند و تعدادی زخمی شدند و 60 رزمنده به همراه فرمانده گردان محبعلی فارسی اسیر و به خاک عراق منتقل شدند.

نصیری افزود: هدف از پیاده سازی کانال کمیل فاصله ایجاد شده بین نسل‌­ها است که جوانان ما هنوز با فرهنگ دفاع مقدس بیگانه هستند و ما باید این گونه مسائل را چه به صورت سمعی و چه به صورت بصیری به جوانان منتقل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: غیرت رزمندگان گردان 409 سیستان و بلوچستان و نشان دادن مظلومیت آنان که در اوج مظلومیت جنگیدن و تعدادی شهید و به اسارت رفتند.

این رزمنده دفاع مقدس در خصوص زمان افتتاح کانال کمیل عنوان کرد: در سالگرد تک دشمن در تاریخ 4 خرداد 97 واقعه کانال‌ کمیل با حضور رزمندگان، خانوده شهدا و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها