رئیس دفتر حماس در غزه:
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین با تاکید بر ادامه راهپیمایی‌های بازگشت در نوار غزه از وعده مصر برای گشایش گذرگاه رفح و حل مشکل انسانی مردم این منطقه خبر داد.
کد خبر: ۲۹۱۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴ - 17May 2018

راهپیمایی‌های بازگشت ادامه خواهد یافتبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس، «یحیی السنوار»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نوار غزه گفت که مصر وعده گشایش گذرگاه رفح و تلاش برای حل مشکل انسانی غزه را داده است.

السنوار در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره با رد اینکه معامله‌ای با مصر بر سر راهپیمایی بازگشت در چهاردهم ماه مه جاری صورت گرفته باشد، تاکید کرد: مصر به هیات حماس به ریاست اسماعیل هنیه که در سفری چند ساعته به قاهره رفته بود، تاکید کرد که از راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز ملت فلسطین حمایت می‌کند؛ اما نمی‌خواهد مقاومت فلسطین به رویارویی نظامی با اسرائیل کشیده شود.

رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه تاکید کرد: گروه‌های مقاومت قادرند زندگی اشغالگران را به جهنمی آشکار مبدل کنند و ما به اشغالگران این پیام را مخابره کردیم که اگر محاصره ادامه یابد، متوسل به زور خواهیم شد و اهالی غزه تظاهرات علیه افتتاح سفارت آمریکا در قدس را بر ریختن هزاران موشک بر سر اسرائیل ترجیح دادند.

السنوار درباره موضوع اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر اسرائیل نیز گفت: آزادسازی اسرا امانت و مسئولیتی بر گردن ماست و ما به وعده خود وفادار خواهیم ماند و حرکتی برای انجام مبادله اسرا صورت گرفت اما سران اشغالگر عقب نشینی کرده و آماده معامله در این خصوص نیستند.

وی افزود: سران اشغالگر به مردم خود دروغ می گویند و از ماه‌ها پیش هیچ اقدامی در پرونده اسرا صورت نگرفته است.

رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه تاکید کرد: راهپیمایی‌های بازگشت هرگز امروز و فردا تمام نخواهد شد و برای تحمیل اراده ملت ما بر دشمن ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 191

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار