به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
فرمانده سابق لشکر ۷۷ خراسان:
«عباس‌علی ملا ابراهیمی» گفت: مجموعه نیرو‌های نظامی، تکاور دریایی و دانشجویان افسری، گروه منسجمی را برای اجرای این مأمورت خطیر بسیج کرد و این‌جا است که معنای مقاومت ایستادگی و پیروزی در فتح خرمشهر معنا پیدا می‌کند که تصورات فتح ۷۲ ساعته در منطق صدام در مدت ۴۰ روز درهم‌ شکسته شد.
کد خبر: ۲۹۲۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷ - 23May 2018

فتح خرمشهر با پیروی از ولایت حاصل شد/ لزوم پرهیز از اختلافبه گزارش دفاع پرس از سمنان، امیر سرتیپ دوم «عباس‌علی ملا‌ابراهیمی» فرمانده سابق لشکر ۷۷ خراسان، در صبح‌گاه مشترک نیرو‌های مسلح استان سمنان که به میزبانی لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار شاهرود به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر برگزار شد، با بیان این‌که در شرایطی توانستیم خرمشهر را از دشمن بازپس‌گیری کنیم که تمام امکانات دنیا علیه ایران بود، اظهار داشت: در بحبوحه انقلاب اسلامی که از توان رزمی چندانی برخوردار نبودیم و دشمن با طرح مسائل داخلی می‌کوشید تا انقلاب را فلج کند، توانستیم به این پیروزی ارزشمند دست‌ یابیم.

وی افزود: استکبار زمانی که متوجه شد نمی‌تواند انقلاب را زمین‌گیر کند، دنیای شرق و غرب به سرکردگی آمریکا فردی دیکتاتور به نام صدام را مامور کرد تا با تمام لشکر خود به ایران حمله کند، اما با شجاعت دلاورمردان ایران از این هدف ناکام ماندند.

فتح خرمشهر مانع پیشروی دشمن شد

فرمانده سابق لشکر ۷۷خراسان با بیان این‌که صدام با تصور واهی خود می‌خواست خرمشهر را ۷۲ ساعته، از آن خود کند، لذا حرکت نیرو‌های هوایی توانست دور تند ماشین‌های جنگی دشمن را کاهش دهد، ابراز داشت: یگان مستقر در جزایر مینو، خسروآباد و نیز نیروهای مستقر در خوزستان، علی‌رغم نبود امکانات توانستند مانع پیشروی دشمن شوند.

ملا‌ابراهیمی تصریح کرد: مجموعه نیرو‌های نظامی، تکاور دریایی و دانشجویان افسری، گروه منسجمی را برای اجرای این مأمورت خطیر بسیج کرد و این‌جا است که معنای مقاومت ایستادگی و پیروزی در فتح خرمشهر معنا پیدا می‌کند که تصورات فتح ۷۲ ساعت در منطق صدام در مدت ۴۰ روز درهم‌ شکسته شد.

وی بابیان اینکه بعد از سقوط خرمشهر این شهر نام «خونین شهر» به خود گرفته بود، افزود: رزمندگان برای اسلام و نه برای پست و مقام، جانانه جنگیدند تا مروارید شط العرب را از صدام بازپس‌گیری کنند که با مأموریت فرمانده لشکر ۷۷ خراسان به فرماندهی «شهاب‌الدین جوادی»، همه امکانات در اختیار آن‌ها قرار گرفت تا محاصره آبادان به دستور امام راحل شکسته شود.

لزوم حفظ وحدت

فرمانده سابق لشکر ۷۷ خراسان با بیان این‌که عملیات شکست حصر آبادان به نام «ثامن‌الائمه» نام گرفت، ابراز داشت: با شجاعت دلاورمردان ایران نه‌ تنها خرمشهر بلکه غنائم بسیاری نیز از لشکر مزدور صدام گرفته شد و این عملیات مبنای طرح‌ریزی عملیات جنگی «فتح‌المبین» و «بیت‌المقدس» را فراهم کرد.

ملاابراهیمی با بیان این‌که برای مقابله با استکبار پیروی از خط ولایت‌فقیه یک ضرورت است، اضافه کرد: اگر بخواهیم در انقلاب به پیروزی‌های دیگر دست‌ یابیم، راهی جز پیروی از ولایت‌فقیه نداریم؛ چنان‌که همین امر زمینه‌سازی پیروزی خرمشهر را ایجاد کرد، تفرقه و اختلاف مبنای اصولی است که دشمن برای رسیدن به خواسته خود بر آن اصرار دارد، لذا برای مقابله با دشمن باید اتحاد سرلوحه امور ما قرار گیرد.

خاطرنشان می‌شود در این مراسم، جمعی از پیشکسوت‌های لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار شاهرود و خانواده‌های شهدا تقدیر شدند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها