به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
واکنش سردار کارگر به درخواست عده‌ای معلوم الحال در سینمای ایران؛
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: برخی با مطرح کردن درخواست برگشت «بهروز وثوقی» به ایران به دنبال بازگشت سینمای ایران به سینمای فاسد دوره پهلوی هستند.
کد خبر: ۲۹۳۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵ - 02June 2018

برخی به دنبال بازگشت سینمای فاسد قبل از انقلاب هستندبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: لازمه حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی است. از این رو لازم شد تا در خصوص درخواست‌ها و سخنان برخی افراد معلوم الحال در حوزه سینما طی روزهای گذشته که به دنبال بازگشت برخی افراد فاسد به سینمای ایران هستند، نکاتی را بیان کنم.

وی در ادامه با طرح این سوال که هدف از انقلاب اسلامی چیست، گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی، مبارزه با فسادی بود که در رژیم شاهنشاهی در کشور حاکم بود. در آن دوره فساد کشور را فراگرفته بود و کاباره‌ها و مراکز فساد در کشور فعالیت داشتند. وضعیت به‌گونه‌ای بود که اگر انقلاب اسلامی صورت نمی‌گرفت و رژیم منحوس پهلوی به عمر خود ادامه می‌دهد، خبری از دین در کشور نبود.

سردار کارگر اضافه کرد: متاسفانه امروز عده‌ای نامه می‌نویسند و برخی روزنامه‌ها نیز آن درخواست را در صفحه یک خود منتشر می‌کنند که بهروز وثوقی به کشور بازگردد. بهروز وثوقی یکی از افراد موثر در گسترش فساد در کشور پیش از انقلاب اسلامی بود. او به دربار وابسته و در بین بازیگران به فساد مشهور بود به طوری که در خاطرات فردین نیز آمده و به ارتباطات فاسد او با اشرف پهلوی و دربار اشاره شده است. مطرح‌کنندگان درخواست بازگشت بهروز وثوقی به دنبال برگشت سینمای ایران به سینمای فاسد دوره پهلوی هستند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: مطرح کرده‌اند که نظام مانع ورود او به ایران شده است؛ نظام مانع او نشده است. او پس از انقلاب اسلامی از کشور خارج شد و در آنجا علیه انقلاب، شهدا و مردم فعالیت و فیلم بازی کرد. اکنون هم در کشور شاکی خصوصی دارد. برخی قبل از انقلاب در سینما فعالیت داشتند اما کسی مانع زندگی‌شان در ایران نشد.

سردار کارگر تصریح کرد: در کنار این درخواست تاسف برانگیز، برخی از مسئولین کم‌بصیرت سکوت می‌کنند و یا به اینان میدان می‌دهند تا افراد فاسدی را اسطوره‌ی سینمای ایران معرفی کنند. قرار نیست که این افراد به عنوان الگوی سینمای ایران معرفی شوند، اگر سینما، الگوهایش چنین افرادی هستند باید برای آن عزاداری کرد.

وی خاطرنشان کرد: سینمای قبل از انقلاب اسلامی با سینمای پس از انقلاب اسلامی تفاوت دارد. ما در سینمای انقلاب باید به دنبال جامعه و تمدن اسلامی باشیم؛ هدف انقلاب هم این است، نه اینکه به دنبال فساد باشیم. عده‌ای به مراسم افطاری ریاست جمهوری دعوت می‌شوند و در آنجا ضمن اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، عنوان می‌کنند که وثوقی باید به کشور بازگردد. واقعاً جای سوال است که مشکلات مردم با بازگشت وثوقی حل می‌شود؟ برخی از آن‌هایی هم که به مراسم افطاری رییس جمهور نرفته بودند، گفته بودند چون در کشور آزادی بیان نیست به مراسم افطاری نمی‌رویم. خب اگر آزادی نبود که ‌آن عده جرات نمی‌کردند در برابر رییس جمهور کشور، چنین خواسته‌ای را مطرح کنند. پیشنهاد من به این افراد این است که حتماً به موزه عبرت سر بزنند و بدانند در دوره پهلوی که امروز برخی به دنبال بازگشت عنصر فاسد آن هستند، مردم را شکنجه می‌کردند و کسی جرات نداشت حرفی بزند.

سردار کارگر ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ایران بیشترین آزادی وجود دارد. در کجای دنیا سراغ دارید که یک دانشجو در برابر شخص اول مملکت صریح‌ترین انتقادات را مطرح کند و رهبری با روی باز او را بپذیرد؟ در کجای دنیا سراغ دارید که رییس جمهور به جمع دانشجویان برود و دانشجویان تندترین انتقادات را نسبت به ایشان مطرح کنند و کسی هم به دنبال بازخواست دانشجویان نباشد. آن‌هایی که می‌گویند در ایران آزادی نیست، آدرس غلط به مردم می‌دهند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همچنین با اشاره به حمله‌ای که از سوی برخی‌ها نسبت به صدا و سیما صورت گرفته است، گفت: برخی به صدا و سیما حمله می‌کنند و عده‌ای هم در که کشور مسئولیت داشته‌اند از آنان حمایت می‌کنند که چرا مصاحبه مرحوم ملک مطیعی پخش نشد؛ ایشان مثلاً می‌خواست از انقلاب اسلامی حمایت کند. باید عرض کرد اولین کسانی که در برابر پخش مصاحبه مرحوم ملک‌مطیعی اعتراض کردند، خانواده‌های شهدا و ایثارگران بودند. آن زمانی که کشور و نظام دچار جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق با حمایت بیش از 40 کشور دنیا شد و جوانان این مرز و بوم به خاک و خون کشیده شدند، اینان به خارج از کشور رفتند.

وی عنوان کرد: مردم 40 سال است که در تحریم هستند و در روزگاری ضمن اینکه زیر فشار موشک‌باران دشمن بودند، تحت فشار شدید اقتصادی هم بودند اما در کشور ماندند و از مرزهای ایران دفاع کردند. در این حال، عده‌ای به خارج از کشور رفتند و به عیش و نوش خود پرداختند؛ آن وقت این‌ها اسطوره‌ی سینما باشند؟

سردار کارگر خطاب به برخی از مسئولین فرهنگی کشور گفت: برخی از مسئولین به دلیل سیاسی و یا به دلیل مشکل اعتقادی خود از مطرح‌کنندگان این درخواست حمایت می‌کنند. من به این مسئولان توصیه می‌کنم که از اکثریت اهالی سینما که دلسوز و زحمت‌کش هستند، دفاع کنند. اینان عاشق ایران هستند و برای اعتلای ارزش‌ها تلاش می‌کنند. در ماجرای خانه سینما بنده نزدیک به 250 ساعت با افراد و جناح‌هایی که درگیر بودند، جلسه گذاشتم تا مشکل حل شود.

وی تصریح کرد: اکثریت اهالی سینمای ما که به دنبال اعتلای ارزش‌ها هستند، امروز با مشکلات صنفی و بیمه‌ای روبروند اما در مقابل عده‌ای به خارج از کشور می‌روند، ارزش‌ها را زیرپا می‌گذارند و افتخار هم می‌کنند. بعد همین‌ها انتظار دارند نظام در برابر درخواست‌های بی‌شرمانه‌شان کوتاه بیاید؛ نظام تاکنون در برابر این افراد بسیار کوتاه آمده است. در هیچ کجای دنیا حتی در آمریکا و سینمای هالیوود هم این‌گونه نیست که یک بازیگر اینگونه به ارزش‌های نظام و مردمش توهین کند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به تهاجم اقتصادی و فرهنگی دشمن علیه کشورمان گفت: دشمنان به دنبال حذف محتوای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند. در موضوع فرهنگی به دنبال استحاله هویت ما هستند؛ انتظار ما از اهالی سینما این است که در برابر عده قلیلی که به دنبال بازگشت سینمای ایران به سینمای قبل از انقلاب هستند، بایستند و نگذارند خواسته‌های دشمنان محقق شود.

وی اظهار داشت: جوانان از ما سوال می‌کنند که با آن همه جانفشانی در دوران دفاع مقدس، امروز باید وثوقی به عنوان اسطوره‌ی سینمای ایران معرفی بشود؟ آیا ما اجازه داریم که تساهل و تسامح را در پیش بگیریم؟ در دوره‌ای که این رویکرد حاکم بود، نتیجه‌اش را دیدیم که ارزش‌ها دچار مشکل شدند.

سردار کارگر بیان کرد: جوانان این سرزمین مدافع کشورشان و انقلاب هستند؛ اگر آنانی که مسئولیت دارند، در برابر درخواست بی‌شرمانه افراد معلوم الحال واکنش نشان ندهند، جوانان مدافع انقلاب وارد میدان خواهند شد و اجازه نخواهند داد فرهنگ کشور دستمایه افراد فاسد قرار گیرد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: متاسفانه برخی از افرادی که اکنون در کشور مسئولیت دارند و یا در گذشته مسئولیت داشته‌اند، نقش اپوزیسیون را بازی می‌کنند و به جای اینکه مردم از آنان سوال کنند، آنان سوال می‌کنند. امروز اگر مشکلی در کشور است، از بی‌عرضگی و نالایقی همین‌هاست؛ من روی سخنم به جناح خاصی نیست.

وی ادامه داد: این افراد نظام را هدف قرار داده‌اند اما باید از آنان پرسید که نظام کیست؟ نظام متشکل از همین مسئولان است. مسئولانی که برخی به دنبال سیاسی کاری مسئولیت‌شان را انجام نمی‌دهند و بر دوش مقام معظم رهبری می‌گذارند و خود را طلبکار نظام می‌دانند.

سردار کارگر با اشاره به آسیب‌های اجتماعی گفت: برخی از مسئولین که در حوزه اجتماعی هم اتفاقاً مسئولیت دارند، می‌گویند نظام چه کرده که این آسیب‌ها به وجود آمده است. خب نظام که مسئولینش شما هستید.

وی خاطرنشان کرد: انتظار این است که تمامی مسئولان به میدان بیایند و از ارزش‌ها دفاع کنند و رهبری را یاری دهند؛ این انتظار آحاد مردم اعم از دانشجویان، روحانیت، ایثارگران، خانواده‌های شهدا و... است. همانگونه که در زمان امام خمینی (ره)، مسئولانی همچون حضرت آیت الله خامنه‌ای، شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر، مرحوم هاشمی رفسنجانی و... در تبیین فرمایشات امام خمینی (ره) میدان‌دار بودند، انتظار این است که امروز نیز مسئولان ما اینگونه باشند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان داشت: مردم قدر رهبری و جمهوری اسلامی ایران را می‌دانند و امروز کشور ما در اوج اقتدار و عزت است؛ آمریکا و اذنابش هم غلطی نمی‌توانند بکنند. آینده بسیار روشنی در انتظار جمهوری اسلامی ایران است و انقلاب اسلامی به کوری چشم دشمنان و در اوج بالندگی جشن چهل سالگی خود را برگزار خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی از جهان اسلام حمایت و حراست می‌کند. ما افتخار می‌کنیم که الگوی دفاع مقدس توانست عراق و سوریه را از چنگال داعش نجات دهد. ان‌شاالله یمن نیز نجات پیدا خواهد کرد. همه دنیا جمع شدند تا دشمنان ما یعنی رژیم صهیونیستی هم مرز ایران اسلامی شود اما امروز جبهه مقاومت هم مرز این رژیم نامشروع است. ان‌شاالله در آینده روز آزادی قدس شریف و نابودی رژیم صهیونیستی را جشن خواهیم گرفت.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها