به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
درخواست سلما بابایی از مسوولان؛
فرزند شهید عباس بابایی از مسوولان فرهنگی درخواست کرد تا از فرزندان شهدا در جهت ساخت آثار فرهنگی با محوریت زندگی شهدا حمایت کنند.
کد خبر: ۲۹۴۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶ - 09June 2018

فرزندان شهدا را در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حمایت کنیدسلما بابایی فرزند شهید عباس بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، اظهار داشت: فرزندان شهدا در حوزه‌های مختلف راه پدرشان را ادامه می‌دهند. من نیز سال‌هاست که در زمینه فیلم‌سازی فعالیت دارم و سعی کردم زندگی شهدایی را که تا به امروز نامی از آن‌ها به میان نیامده است، در قالب فیلم و مستند به تصویر بکشم.

وی افزود: ما باید دست به دست هم بدهیم و خاطرات و اهداف آرمانی شهدا را به نسل امروز منتقل کنیم. جوانان باید بدانند که اگر امروز در آرامش زندگی می‌کنند، افرادی در دوران دفاع مقدس از خانواده و جانشان گذشتند.

بابایی خاطرنشان کرد: در جهت به تصویر کشیدن رشادت رزمندگان تلاش کردم و گاهی به بن بست رسیدم. از مسوولان بارها درخواست کمک کردم. بار دیگر نیز درخواست می‌کنم که مسوولان در جهت فعالیت‌های فرهنگی به ویژه جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، فرزندان شهدا را حمایت کنند زیرا آن‌ها به خوبی طعم یتیمی را چشیده‌اند. همچنین با مشکلات پس از شهادت پدر دست و پنجره نرم کرده‌اند و می‌توانند آن روزها را بهتر به تصویر بکشند.

وی عنوان کرد: برای ساخت مستند در خصوص برخی شهدا، با خانواده آن‌ها ارتباط برقرار می‌کردم که با روی باز از من استقبال می‌کردند، آن‌ها عزیزانشان را در جهت حفظ اراضی کشور و انقلاب از دست داده‌اند و تجلیل از آن‌ها همچنین ساخت فیلم از زندگی‌شان کوچک‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.

دختر شهید بابایی گفت: بسیاری از من سوال کردند که چرا در خصوص پدرت فیلم یا مستند نساختی، در پاسخ آن‌ها گفتم که پدرم را همه می‌شناسند و فیلم «شوق پرواز» نیز در وصف زندگی وی ساخته شده است، اما بسیاری از شهدا همچنان گمنام هستند.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها