به روز شده در: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۹
صبح امروز؛
رزمایش تاکتیکی روی نقشه «ذوالفقار 97» ویژه دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) برگزار شد.
کد خبر: ۲۹۴۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲ - 09June 2018

رزمایش تاکتیکی «ذوالفقار 97» در دافوس ارتش برگزار شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، رزمایش تاکتیکی روی نقشه «ذوالفقار 97» ویژه دانشجویان دوره 28 دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) صبح امروز در محل این دانشگاه برگزار شد.

امیر ولی‌وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در این خصوص اظهار داشت: این رزمایش مشترک به مدت 5 روز و با هدف ارتقای سطح آمادگی رزمی دانشجویان و آشنایی بیشتر آنان با ترتیب و توالی اعمال فرماندهی و ستاد در محیط عملیاتی ناهمطراز برگزار شده است.

وی همچنین تصریح کرد: رزمایش روی نقشه یکی از مهمترین انواع تمرینات تاکتیکی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش نظامی جهان بوده و عبارت از ارائه یک وضعیت نظامی در روی نقشه یا کالک عملیاتی و خواسته‌هایی که مستلزم تهیه برآوردها، اخذ تصمیمات، تهیه طرح‌ها و صدور دستورات مقتضی توسط فرماندهان یا افسران ستاد است.

امیر ولی‌وند خاطرنشان کرد: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در راستای اوامر فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با برگزاری این رزمایش و ارائه الگوهایی از تاکتیک‌ها و ابزارهای نبرد ناهمطراز در پی آن است که دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد را با نحوه مقابله با نیروهای فرامنطقه‌ای آشنا کرده و زمینه ارتقای دانش عملیاتی آن‌ها را در به کارگیری روش‌های نوین نبرد فراهم سازد.

انتهای پیام/ 211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها