به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
یونیسف:
درپی اعلام ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی عربستان درخصوص آغاز حمله نظامی به استان الحدیده یمن، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد که این حمله جان ۳۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند.
کد خبر: ۲۹۵۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷ - 13June 2018

حمله عربستان به حدیده جان ۳۰۰ هزار کودک را تهدید می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از پایگاه خبری النشره، دولت دست نشانده عربستان در یمن بامداد امروز چهارشنبه از آغاز حمله به استان الحدیده یمن خبر داد.

«هنریتا فور» مدیر اجرایی سازمان یونیسف هشدار داد: حمله به شهر حدیده یمن جان 300 هزار کودکی را که در این شهر و منطقه اطراف آن زندگی می‌کنند، تهدید می‌کند.

وی خواستار حفاظت از کودکان در الحدیده و سراسر مناطق یمن شد.

فور در بیانیه‌ای «نگرانی عمیق خود را درخصوص اثری که این حمله بر کودکان شهر ساحلی حدیده و اطراف آن خواهد گذاشت»، ابراز داشت و گفت: میلیون‌ها یمنی دیگر برای زنده باندن به کمک‌های انسانی و کالاهای تجاری تکیه دارند که هر روز از طریق این بندر وارد کشور می‌شود.

وی هشدار داد: قطع واردات مواد غذایی باعث خواهد شد که بر وخامت یکی از بدترین بحران‌های سوء تغذیه در جهان افزوده شود.

فور گفت: اگر واردات سوخت قطع شود که برای نیاز ایستگاه‌های پمپاژ آب است، دسترسی مردم بیش از پیش به آب آشامیدنی کاهش خواهد یافت و این امر به نوبه خود بر موارد اسهال شدید و وبا خواهد افزود که هر دوی این بیماری‌ها ممکن است برای کودکان کم سن و سال کشنده باشد.

این مسؤول یونیسف گفت: 11 میلیون کودک به کمک‌های بشردوستانه در این کشور نیاز دارند که به خاطر جنگ پاره پاره شده است. تنگ تر کردن شریان زندگی (حمله به حدیده) عواقب و آثار ویرانگری بر این کودکان خواهد داشت.

وی افزود: از دو روز پیش فقط، تیم‌های یونیسف به رساندن آنتی بیوتیک‌ها، سرنگ، سرم و تجهیزات بهداشتی به شرکای محلی خود در حدیده رسانده‌اند؛ اما این میزان تنها برای مدت محدودی کفایت خواهد کرد و اگر اوضاع امنیتی رو به وخامت بگذارد، توان ما برای پاسخ به نیازهای این شهر در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

فور از همه طرف‌های درگیر و طرف‌های صاحب نفوذ خواست تا حفاظت از کودکان را فراتر از هر چیز دیگری بدانند.

مدیر اجرایی یونیسف همچنین بر اهمیت همه تلاش‌ها برای حفاظت از جان کودکان و ارایه خدمات بهداشتی و تامین آب آشامیدنی، تغذیه و آموزش برای آنها و نیز تداوم توزیع کمک‌ها بدون هر گونه مانع تراشی تاکید کرد.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها