به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
سردار زاهدیان خبر داد؛
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به توفیقات این پلیس از ابتدای سال جدید تا کنون گفت: از آغاز سال 97، 185 تُن کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که 16 درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۲۹۵۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱ - 13June 2018

کشف 185 تُن مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون/ انهدام چندین شبکه فعال توزیع مواد افیونی در فضای مجازیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «محمدمسعود زاهدیان» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا  در حاشیه کارگروه مبارزه با مواد مخدر غرب کشور در شهرستان ارومیه با اشاره به توفیقات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از آغاز سال جدید تا به امروز، اظهار داشت: از آغاز سال 97، 185 تُن کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با توجه به گرایش جوانان به مواد مخدر از نوع صنعتی خصوصا گل، چه برنامه‌هایی برای مقابله و پیشگیری دارد، گفت: پلیس در راستای وظایف سازمانی موظف است با شبکه‌ها و باند‌های تهیه و توزیع مواد مخدر برخورد کند که در همین راستا شناسایی‌هایی را در استان‌ها و شهر‌های مختلف انجام داده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه تاکنون چندین شبکه فعال توزیع مواد افیونی در فضای حقیقی و مجازی شناسایی و با اشراف اطلاعاتی با آنان برخورد شده است، تاکید کرد: عناصری که در نقاط مختلف هم فعالیت دارند شناسایی و به سزای اعمالشان خواهند رسید؛ همچنین پلیس قطعا با هر نوع موضوع جدید در عرصه مواد مخدر قاطعانه برخورد می‌کند.

سردار زاهدیان با اشاره به در پیش بودن سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، برنامه‌ها و اقدامات پلیس به مناسبت این روز را اجرای برنامه امحاء مواد مخدر، برگزاری نشست‌های هیئت‌های اندیشه ورزی و برنامه‌های اطلاع رسانی از طریق نشست با اصحاب هنر و رسانه بیان کرد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: امروز ایران به عنوان یکی از کشور‌های استکبار ستیز در عرصه مقابله جهانی با پدیده شوم مواد مخدر از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز نیرو‌های نظامی و انتظامی بسیاری را در حوزه مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقدیم نظام اسلامی کرده است و این نشان می‌دهد امروز کشور ما وظیفه و رسالت خود را در مقابله و پیشگیری از مواد مخدر تمام و کمال انجام می‌دهد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پایان مواد مخدر را حربه دشمنان برای آلوده کردن جوانان و تضعیف بنیان و نهاد خانواده‌ها دانست و خاطرنشان کرد: برای مبارزه جدی نیازمند بسیج همگانی، ارتقاء استراتژی فرهنگی و بالا بردن میزان آگاهی‌های عمومی هستیم و از رسانه‌های جمعی و دستگاه‌های دولتی و مهمتر از همه خود مردم انتظار داریم تا در این امر در کنار هم به مبارزه و مقابله با این بلای خانمانسوز بپردازند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها