به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۰
نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه:
حجت الاسلام و المسلمین «علی مراد یوسفی» نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در مراسم اختتامیه کلاسهای ماه مبارک رمضان که در حسینیه ثارالله برگزار شد، گفت: ماه رمضان، ماه عبادت، نور، تزکیه و تقوای الهی است.
کد خبر: ۲۹۵۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴ - 13June 2018

اساس ماه مبارک رمضان «تقوای الهی» استبه گزارش دفاع پرس از کرمانشاه، حجت الاسلام و المسلمین «علی مراد یوسفی» مسئول نمایندگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در مراسم اختتامیه کلاسهای ماه مبارک رمضان که در حسینیه ثارالله برگزار شد با بیان اینکه ماه مبارک رمضان برای عبادت و تزکیه است، اظهار داشت: ماه رمضان، ماه عبادت، نور، تزکیه و تقوای الهی است.

 نمایندگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص)  خاطر نشان کرد: ماه مبارک رمضان برای آشنایی بشریت با تقوای الهی ایجاد شده که خلاصه و نتیجه این ماه تقوا و رسیدن به قرب الهی است و انسان با درک ظرفیت‌های ماه رمضان تقوای واقعی را به‌ دست می‌آورد.

وی بیان کرد: انسان به تقوای الهی امر شده است تا در خلوت و جماعت و در ظاهر و باطن مسیر تقوای الهی را برود.

یوسفی با اشاره به مراتب صبر اظهار داشت: یکی از اقسام صبر، صبر بر طاعت است؛ یعنی انسان در مقابل امتثال اوامر الهی و انجام واجبات و ترک محرمات صبور و بردبار باشد.

وی یکی دیگر از مراتب صبر را، صبر در اخلاص دانست و افزود: در روایات نیز برای نیّت و اخلاص در عبادت، درجات گوناگونی ذکر شده است؛ چنان‌ که عبادت برخی به دلیل ترس از عذاب الهی، عبادت برخی دیگر به امید رسیدن به ثواب الهی و عبادت آزادگان از روی محبّت و برای شکرگزاری از خداوند دانسته شده است.

وی خاطر نشان کرد: ایمان باعث آرامش روحی و روانی، افزایش عزت نفس، تنظیم حب و بغضهای اجتماعی، تحکیم وحدت، جرأتمندی، خوف و رجا، اطاعت پذیری از حق و تغییر نگرش در زندگی فردی و اجتماعی می شود.

 نمایندگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) تصریح کرد: ایمان در زندگی فردی و اجتماعی افراد جامعه نقش بسزایی دارد و افراد با ایمان همواره آماده جان فشانی، ایثار و فداکاری بوده و به خاطر ایمان قوی شان هیچ ترس و وحشتی از مرگ، سختی ها و مصیبت ها ندارد.

لازم به ذکر است که در پایان مراسم از اساتید و برگزیدگان برنامه های ماه مبارک رمضان در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار