به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۰
نماینده ولی فقیه در مازندران:
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: «رمضان» ماه تولد دوباره انسانها و ماه «خودسازی» است.
کد خبر: ۲۹۵۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۷ - 13June 2018
«رمضان» ماه تولد دوباره انسانها و «خودسازی» استبه گزارش دفاع پرس از ساری به نقل از روابط عمومی سپاه کربلا مازندران، «نورالله طبرسی» نماینده ولی فقیه در مازندران در اختتامیه مباحث اخلاق ویژه ماه مبارک رمضان در جمع کارکنان سپاه کربلا اظهار داشت: رمضان ماه محاسبه بهاء مومنین است و باید حساب کنیم که به چه میزان آنرا درک کرده و گذشته را جبران کنیم و مشمول رحمت عامه و خاصه ذات اقدس باری تعالی قرار گیریم.
 
وی افزود: آیا توانسته ایم از برخی اخلاقها، رذائل، پلشتی ها و گناهان خود را نجات داده و با اعمال شایسته در شب های رمضان ذخیره ای برای آخرت جمع کنیم؟ تا خدا ما را به برکت انفاس اولیا الله و اتقیا الله مشمول رحمت خاصه خود کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به یکی از دو معنای واژه رمضان گفت: رمضان به معنای باران پائیزی است لکن همانگونه که پس از گرمای تابستان و فرا گیری گرد و غبار بر همه عرصه، باران پائیزی موجب شستشو و پاکی زمین و زمان میشود، ماه مبارک رمضان و انجام اعمال آن با درک درست، موجبات پاکی انسان از معصیت، گناهان، پلشتی و رذالت می شود.
 
طبرسی در معنی دوم رمضان آن را زمین سوزان خواند و به نقل از سیدابن طاوس در اقبال افزود: آغاز ماه مبارک رمضان، در واقع اول سال عمر عبادی انسان است، لکن همانگونه که سال قمری، میلادی و شمسی برای حساب و کتاب های دنیوی و روزمره زندگی در جوامع محسوب می شود، ماه رمضان آغاز سال عبادی و الهی است که شب قدر با تقدیر الهی، سرنوشت یک ساله انسان مومن را رقم می زند.
 
وی ادامه داد: حقیقت سال همان «شب قدر» است که در آن تقدیر امور یک سال آینده مومنین رقم می خورد، لذا با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان قرار می گیریم خداوند متعال بر اعمال مومنین روزه دار نظر انداخته و سرنوشت ها را با آن معیار تعیین می کند.
 
وی با اشاره به اینکه باید قدر این روزها و فرصت ها در ماه مبارک رمضان را برای حفظ دستاوردها و تقدیر یک ساله دانست بیان کرد: ماه رمضان گناهان را می سوزاند و با پاکی انسان را دوباره متولد می کند لذا بر اساس فرامین ائمه معصومین (ع) در این ماه، مومنین روزه دار از هر گناهی پاکیزه شده که رمضان، ماه تطهیر، تزکیه، خودسازی و ارتباط با خدا و ماه میهمانی خدای میزبان است.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران با یادآوری اینکه در ماه مبارک رمضان خواب و اعمال مومنین عبادت است، اظهار داشت: در روایت آمده هنگامی که شعله های جهنم با سرعت به طرف گناهکاران حرکت می کند به یکباره چنانکه در برابر سدی قرار گرفته در برابر انسان های روزه دار می ایستد، زیرا روزه، انسان را از خشم آتش جهنم نجات می دهد.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار