به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
نیروی دریایی یمن طی بیانیه‌ای با اشاره به نابودی یک ناوچه اماراتی در سواحل بندر حدیده، اعلام کرد که نابودی ناوچه دشمن برای نخستین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود.
کد خبر: ۲۹۵۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱ - 14June 2018

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از خبرگزاری یمنی سبا، فرماندهی نیروی دریایی و دفاع ساحلی یمن بر آمادگی بالای این نیروها در وارد کردن ضربات دردناک و ویرانگر به هرگونه شناوری که سواحل یمن را تهدید می‌کند، تاکید کرد.

این فرماندهی اعلام کرد که نیروهای یمنی توانستند عملیات دریایی ناوچه‌های جنگی دشمن را که تلاش داشتند صبح روز چهارشنبه به سوی ساحل غلیفقه در جنوب الحدیده حرکت کنند با شکست مواجه کرد.

فرماندهی نیروی دریایی یمن در بیانیه خود تاکید کرد که همزمان با افزایش تهدید دشمنان در حمله به یمن از سوی ساحل غربی و با هدف اشغال الحدیده،‌ نیروهای دریایی یمن آمادگی خود را برای مقابله با هرگونه تهدید اعلام می کنند.

در این بیانیه آمده است که یک ناوچه اماراتی با دو موشک هدف قرار گرفت که طی آن ناوچه مذکور کاملا نابود شد.

نیروی دریایی یمن تاکید کرد که نابودی ناوچه دشمن برای نخسین بار نبوده و آخرین بار نیز نخواهد بود.

نیروی دریایی یمن تاکید کرد کشتی های غیر نظامی تا زمانی که به قوانین بین المللی دریانوردی پایبند باشند هیچگونه نگرانی نداشته باشند و به این کشتی ها توصیه کرد که برای در امان ماندن 20 مایل از ناوهای دشمنان فاصله بگیرند.

نیروی دریایی یمن تاکید کرد که در برابر خطر حمله بیگانه که میلیون ها نفر از فرزندان ملت مظلوم یمن را تهدید می کند، دست بسته نخواهد ماند.

بنا بر این گزارش، بندر الحدیده در ساحل غربی یمن در دریای سرخ قرار دارد که در سال 1961 میلادی با کمک اتحاد جماهیر شوروی سابق احداث شد.

این بندر در سایه بیش از سه سال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن گذرگاه اصلی ورود مواد غذایی و کمک‌های بشردوستانه جهانی زیر نظر سازمان ملل به یمن به‌شمار می‌رود و طبیعی است که نیروهای متجاوز برای فشار بیشتر بر مردم یمن و تسلیم کردن مدافعان در نتیجه مصیبت‌های انسانی موجود در این کشور به‌دنبال کامل کردن محاصره یمن از طریق تسلط بر این شاهراه ارتباطی هستند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها